Фото: Агенције
ЛАКТАШИ - Други национални фестивал Ракије Српске у организацији Привредне коморе Републике Српске, Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде РС, Града Лакташи и Удружења Ракије Српске, биће одржан данас у Event centar New Lake (бивши ресторан Језеро) у Трну, Лакташи.
Генерални спонзор манифестације, на којој ове године учествује 40 излагача, од чега њих десет из Србије, је предсједник Владе Републике Српске.
Званично отварање фестивала и обраћање званичника предвиђено је у 17 часова, након чега ће услиједити обилазак штандова и излагача.
У регистру Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде Републике Српске, регистованих дестиларија је 107 – укључујући дестилерије и винарије.
Пратите нас на нашој Фејсбук и Инстаграм страници и X налогу.