Muzičko putovanje Vasila Hadžimanova sa živim notama

Mirna Pijetlović
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Muzičko putovanje Vasila Hadžimanova sa živim notama

Krajem oktobra ove godine Vasil Hadžimanov bend planira da snimi svoj prvi živi album sa specijalnim gostom David Binijem, jednim od najtalentovanijih i najuspješnijih saksofonista Njujorške mlađe generacije.

Objavio je ovo na svojoj fan pejdž stranici vrhunski muzičar, svestrani umjetnik i pedagog Vasil Hadžimanov.

- Upravo se završavaju planovi za turneju koja počinje na Beogradskom džez festivalu 25. oktobra, na kojoj će se i snimati ovaj album uživo. Mnogo se radujemo i jedva čekamo! - zapisao je Hadžimanov.

Ovaj vrhunski umjetnik je pokazao interesovanje za muziku još u svojoj petoj godini života, a muzički se obrazovao u jednoj od najelitnijih muzičkih škola u Evropi "Stevan S. Mokranjac", a školovanje nastavio na "Berkli" akademiji u Bostonu.

- Svako ko želi da se bavi muzikom, a bez obzira kakve su okolnosti, trebalo bi da radi na sebi konstantno i bori se da se njegov proizvod i čuje - izjavio je on

Kako je istakao, naši ljudi vole dobru muziku i to je činjenica.

- Gde god da sam bio, sala je bila ispunjena do poslednjeg mesta. Tako da celi region naprosto žudi za nekom alternativom koja joj se ne nudi, naročito u manjim mestima. Osnovni problem je kako preživeti, a stvarati kvalitetnu muziku, jer ne postoji jedan celi sistem koji podržava umetnost - kazao je Vasil.

Vasil Hadžimanov bend svira već 17 godina i iza njih je pet albuma. Vasil je i pedagog, predaje sintisajzer i klavir u školi za pop i rok muziku, a gostujući je profesor na Akademiji u Štipu, na džez odsjeku.

- Moji đaci su jedina svetla tačka u crnoj svakodnevici i neverovatni talenti prolaze kroz te škole. Mladima treba omogućiti, pored klasične, da nauče i modernu muziku, kao što je filmska muzika, sintisajzeri, muzički biznis, produkcija i mnogo drugih stvari koje su danas neophodne - poručio je ovaj svestrani umjetnik.

Humanost

Pored vrhunske muzike koju izvode širom regiona i koju publika uvijek rado sluša, momci iz ovog benda su i veliki humanisti. Pokazali su to i na nedavno održanom koncertu u Šamcu, gdje su svoje dobre vibracije nesebično podijelili sa stanovnicima ovog mjesta, koje je pretrpjelo velike štete u majskim poplavama.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.