Halid Bešlić i Zvonko Bogdan na Tamburica festu

Aleksandra Madžar
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Halid Bešlić i Zvonko Bogdan na Tamburica festu

Šesti svjetski "Tamburica fest" biće održan 28. i 29. juna na Petrovaradinskoj tvrđavi u Novom Sadu, a pripreme za ovu manifestaciju su u punom jeku, kao i interesovanje brojnih ljubitelja ovog muzičkog žanra.

Prvog dana festivala, publika će uživati u nastupu Zvonka Bogdana, koji predstavlja sinonim za tamburašku muziku na ovim prostorima. Drugog dana festivala, posjetioce očekuje nezaboravan provod uz Halida Bešlića.

- Interesovanje publike za "Tamburica fest" je ogromno. Veliki broj ljudi javlja se svaki dan putem našeg "Fejsbuk" profila i sajta. Ove godine publika će imati priliku da uživa u izvođenjima najboljih tamburaša - istakao je idejni tvorac i predsjednik organizacionog odbora "Tamburica festa" Jovan  Pejčić za "Glas Srpske"

Kako je otkrio za naš list Pejčić, voditelj programa ovogodišnjeg festivala će biti Ivan Ivanović koji će se dva dana družiti sa tamburašima.

U takmičarskom dijelu programa za titulu najboljeg boriće se 11 tamburaških orkestara iz Srbije, Hrvatske, Crne Gore, BiH, Slovenije, Mađarske, Njemačke, Austrije... Festivalski dani biće ispunjeni brojnim atraktivnim pratećim sadržajima.

- Da bi mogao nositi naziv Svetski tamburaški festival, manifestaciju smo premestili na Petrovaradinsku tvrđavu. I ove godine biće povezana tri velika medijska javna servisa, Radio televizija Srbije, Radio televizija Vojvodine i Radio-televizija Republike Srpske - kazala je pomoćnik direktora Radio televizije Srbije u Vojvodini Dina Vranješević.

Zvuk tambure se poslije Novog Sada seli malo sjevernije, u poznato tamburaško selo Deronje koje će ugostiti takmičare na Tamburaškom saboru, 30. i 31. avgusta.

 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.