Foto: Energičan početak morske muzičke avanture
Na Jazu je spektakularnim vatrometom i odličnim nastupom benda "The Prodigy" počeo festival "Sea Dance ", koji će trajati do 19. jula.
Sa prvim taktovima pjesme "Breathe" ovaj energični bend je u srijedu uveče izazvao potpunu euforiju za nastavak ovogodišnje po broju posjetilaca rekordne "Egzit avanture".
Redali su se višegeneracijski hitovi "Omen", "Invaders Must Die", "Their Law", "Firestarter" i brojni drugi, a posebno oduševljenje izazvala je blaga promjena stihova čuvene pjesme koja se mogla nazvati "Smack Jazz Beach Up".
Prije grupe "Prodigy" publiku je protresao londonski dabstep/rok bend "Modestep", a nastupili su i "Punkreas, "Hornsman Coyote & Soulcraft" i holandski trio "Ionsia".
- Više od 35.000 ljudi iz 40 zemalja je na šest bina i još nekoliko zona uživalo u fantastičnom otvaranju drugog "Sea Dance" festivala - rekao je direktor "Egzita" Dušan Kovačević.
U razgovoru sa radnicima Službe hitne pomoći novinari su saznali da je sedam ekipa radilo u srijedu uveče i da su imali 55 pregleda. Prema ocjeni ljekara, to je mali broj s obzirom na broj posjetilaca.
Kovačević je rekao da je veoma zadovoljan početkom drugog izdanja festivala, koji je proglašen za najbolji evropski muzički festival u srednjoj kategoriji i da će, sudeći po posjećenosti i programu, ove godine ljestvica za idući biti podignuta.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.