Foto: Potresni govor na komemoraciji Saši Popoviću
BEOGRAD - Kreativni direktor i tvorac Grand produkcije Saša Popović danas će biti ispraćen na vječni počinak.
Komemoracija kralju estrade održava se se u Sava centru od 10 časova, a sala je već spremna za komemoraciju.
- Dan ili dva čula sam pesmu Džibonija "Drvo", koje predstavlja život. Džiboni moli Boga da, kao i drvo, postane nešto dobro. Uvek nam neka pesma zapre u glavi kada čujemo vesti tuge, tako će me ova pesma od sada podsećati na našeg Sašu. Bio je kao taj drveni okvir za slike, mnogim mladim ljudima je postao okvir karijere. Šaša je uvek hteo da bude bolji, iako je već previše dobar. Nikada nije bio trn u oku, niti je njegovo drvo bilo stub srama. Kao drvo je umro, borio se u tri godišnja doba i verovao da će sve biti u redu. Dragi naš Sale, bio si nam ruka za koju smo se svi mi pridržavali, sklonište kad su bile oluje, krov svake kuće. Neka ti je večna slava, hvala ti - rekla je Ana i sa knedlom u grlu zapevala nekoliko stihova.
Počela komemoracija
Voditelj Voja Nedeljković poveo je glavnu riječ. On je prvenstveno pozvao sve okupljene da ustanu na minut ćutanja u čast pokojniku.
Potom je pušten snimak koji čini kompilacija njegovih intervjua u kojima je govorio o svom detinjstvu, odrastanju i životu.
"Kad bih se opet rodio, voleo bih da se rodim u zemlji koja se zove Jugoslavija", jedna je od Sašinih rečenica, kao i: "Ja sam u moju suprugu Suzanu zaljubljen 24 sata, ja sam prvi koju je svoju ćerku užeo u ruke, a Danijela gledam kao svoje, ne "kao", prihvatio sam ga."
Takođe, govorio je o svojim roditeljima.
- Nekom novom Saši Popoviću kažem da radi posao koji misli da će raditi najbolje, koji voli i zna da radi. Život mora da "ide dalje". - poslednje su reči filma.
Premijer u ostavci na komemoraciji
Suzana Jovanović ušla je u salu, a pored nje je bio i premijer u ostavci Miloš Vučević, kao i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić.
Neutejšna porodica stigla na komemoraciju
Suzana Jovanović je sa ćerkom Aleksandrom i sinom Danijelom stigla u centar Sava. Oni su sve vreme u pratnji najbližih prijatelja, koji se ni tokom protekle noći nisu odvajali od udovice.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.