Pobjeda “iBeja” u sporu sa “Lorealom”

N.N.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Pobjeda “iBeja” u sporu sa “Lorealom”

BRISEL - Veb sajt za “onlajn” licitacije “iBej” odnio je pobjedu u sudskom procesu koji je protiv njega pred Trgovinskim sudom u Briselu pokrenuo francuski “Loreal”, najveći svjetski proizvođač kozmetičkih proizvoda, prenio je Tanjug.

“Loreal” je pokrenuo taj sudski proces smatrajući da “iBej” nije pokazao dovoljnu kooperativnost u sprečavanju prodaje preko svog Internet sajta falsifikovanih bočica parfema tog francuskog proizvođača, objavljeno je na Internet sajtu latribune.fr.

Belgijski sud je, međutim, utvrdio da “iBej” nema obavezu da stalno nadgleda proizvode koji se prodaju preko njegovog sajta, kao i da je brzo reagovao i povukao falsifikovane bočice kada je primio “Lorealova” pisma o falsifikatima, izjavio je jedan od portparola evropskog ogranka “iBeja” Sravanti Agraval.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.