Sjajan uspjeh Sare Mikače

D.D.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Sjajan uspjeh Sare Mikače

KURŠUMLIJSKA BANjA - Najbolja teniserka iz Republike Srpske, Sara Mikača članica TK Mladosti iz Banjaluke, ostvarila je izvanredan rezultat na ITF turniru serije W15 u Kuršumlijskoj Banji, stigla je do četvrtfainala.

Iako je u polufinalu poražena od četvrtog nosiocaGruzijke Alexandre Shubladze, rezultatom 6:2, 6:3, Sara iza sebe ima izuzetnu sedmicu, ispunjenu pobjedama, novim WTA bodovima i velikim iskustvom.

Sara je u prvom kolu napravila veliko iznenađenje protiv Ruskinje Ksenije Laskutove, petog  nosioca kojeg je savaladala  poslije velike borbe rezultatom 6:0, 4:6, 6:4.

Zatim je bila bolja od Letonke Margaritu Ignatjevu sa 6:0, 4:6, 6:4. U trećem kolu savladala je Njemicu Helenu Buchwald rutinski sa 6:2, 6:0. Na kraju je zaustavljena od Aleksande Šubladze 4:6,2:6, koja je na kraju i osvojila turnir.

Ova tri trijumfa donijela su joj značajne WTA bodove, a njena trenutna pozicija na WTA listi je oko 1227. mjesta, što je blizu njenog najboljeg plasmana u karijeri (1221).

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.