Miljan Bajić trener Laktaša: Rad i red uvijek daju rezultate

Darko Pašagić

BANjALUKA - Trener Laktaša Miljan Bajić bio je prezadovoljan poslije vrijedne gostujuće pobjede nad Radnikom od 2:0 u sudaru dva bivša premijerligaša.

A kako ne bi bio kada se zna da su Laktaši prošle sezone igrali Drugu ligi Republike Srpske, grupa zapad, a njihov rival iz Bijeljine bio je član elite BiH. Međutim, to ovog puta na terenu nije izgledalo baš tako i golovima Dejana Bosančića u 12. i Bojana Markovića u 20. minutu njegovi izabranici stigli su pobjede, poslije koje su i dalje zadržali treće mjesto na tabeli.

- Odlično smo ušli u utakmicu i sa dva rana pogotka riješili pitanje pobjednika. Poremetilo nas je isključenje mladog Davida Vukovića u 37. minutu, jer smo morali da vršimo izmjenu da bismo na terenu imali ponovo dva igrača do 21 godine, ali je na kraju sve dobro ispalo - naglasio je Bajić.

Laktaši su ove sezone pravo osvježenje u šampionatu Srpske.

- U prošlom prvenstvu to je bila Omarska, sada smo mi. U našim dobrim rezultatima nema mnogo filozofije. Uspjeli smo u posljednjih godinu i po da vrijednim radom i velikom disciplinom postignemo mnogo. Nismo opterećeni borbom za najviši plasman, već želimo da nastavimo ovako kako smo i započeli - nastavio je Bajić.

Uz visok plasman na prvoligaškoj tabeli ekipa dobro gura i u kup takmičenjima. U Kupu BiH su u osmini finala, a u Kupu Srpske već u četvrtfinalu.

- Želja nam je da doguramo što dalje, pogotovo u Kupu Republike Srpske. Nadam se da ćemo u tome uspjeti i bilo bi sjajno da ova generacija fudbalera Laktaša stigne do finala ovog takmičenja - dodao je Bajić.

9. Željezničar ST       15      6        1        8        16:25 19

10. Drina (Z)                15      5        1        9        18:27          16

LAKTAŠI        2 (2)

Strijelci: 0:1 Bosančić u 12, 0:2 Marković u 20. minutu.

Stadion: Gradski u Bijeljini.

Gledalaca: 300.

Sudija: Nemanja Aleksić (Banjaluka) 6,5.

Žuti kartoni: Gavrić, Lakić (Radnik), Vuković, Milić, Petković (Laktaši).

Crveni karton: David Vuković (Laktaši) u 37. minutu.

Igrač utakmice: Dejan Bosančić (Laktaši) 7,5.

RADNIK: Lakić 6,5, Jokić 6,5, Paranos 6,5 (od 79. minuta Manojlović -), Došlo 6,5, Krstić 6,5 (od 46. minuta Gavrić 6,5), Vasić 6,5, Odžaklić 6,5 (od 46. minuta Kovačević 6,5), Srećković 6,5, Maletić 6,5, Rašević 6,5, Burazor 6,5. Trener: Velibor Đurić.

LAKTAŠI: Tadić 7, Milić 7, Amidžić 7, Ostojić 7, Marković 7,5 (od 40. minuta Savanović 7), Škorić 7 (od 68. minuta Petković -), Bosančić 7,5 (od 79. minuta Milojević -), Runić 7, Dojčinović 7, Babić 7 (od 79. minuta Komljenović -), D. Vuković 5. Trener: Miljan Bajić.

***

ŽELjEZNIČAR ST   1 (0)

OMARSKA                  2 (1)

Strijelci: 0:1 Jaćimović u 33, 0:2 Rastoka u 83, 1:2 Ivić u 89. minutu.

Stadion: Na Predgrađu u Banjaluci.

Gledalaca: 120.

Sudija: Danijel Perić (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Savatić, Bajić (Željezničar Sport tim), Zdjelar, Šunić, Jokić, Panić (Omarska).

Crveni karton: Vedran Panić (Omarska) u 63. minutu.

Igrač utakmice: Ognjen Jaćimović (Omarska) 7,5.

ŽELjEZNIČAR SPORT TIM: Stupar 6,5, Kosta 6,5 (od 46. minuta Savatić 6,5), Sladojević - (od 27. minuta Bajić 6,5), Đogić 6,5, Kerezović 6,5, Šuput 6,5, Ivić 7, Kralj 6,5, Jovandić 6,5, Kalabić 6,5, Pert 6,5. Trener: Asmir Avdukić.

OMARSKA: Jokić 7, Ratković 7, Zdjelar 7 (od 78. minuta Da. Romanić -), Rastoka 7,5, Panić 5, Grahovac 7, Anđić 7 (od 43. minuta Lajić 7), Stojnić 7, Šunić 7 (od 90. minuta Krecelj -), Jaćimović 7, Banović 7. Trener: Zlatko Jelisavac.

***

SLOBODA (MG)         0 (0)

SLOBODA (NG) 2 (0)

Strijelci: 0:1 Vejnović iz penala u 50, 0:2 Smajić u 82. minutu.

Stadion: “Luke” u Mrkonjić Gradu.

Sudija: Darko Vukojević (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: Maksimović, Danilović, Anđelić (Sloboda, Mrkonjić Grad), Vejnović (Sloboda, Novi Grad).

Igrač utakmice: Nemanja Vejnović (Sloboda, Novi Grad) 7,5.

SLOBODA (MRKONjIĆ GRAD): Stjepanović 6,5, Danilović 6,5, Zekanović 6,5, Đukanović 6,5, Mitrić 6,5 (od 84. minuta Mitrić -), Koprivica 6,5, Anđelić 6,5, Živković 6,5, Suljić 6,5 (od 84. minuta Pušić -), Gavrić 6,5 (od 69. minuta Vučković -), Maksimović 6,5. Trener: Darko Maletić.

SLOBODA (NOVI GRAD): Čalaković 7, Vejnović 7,5, Dodig 7, Samardžić 7, Krepaldi 7, Račić 7, Kesić 7 (od 46. minuta Tiro 7), Fontemaki 7, Saletović 7, Smajić 7,5 (od 90+1. minuta Bobaj -), Alić 7. Trener: Darko Vojvodić.

***

SUTJESKA        2 (1)

SLAVIJA 1 (0)

Strijelci: 1:0 Pljevaljčić u 30, 1:1 Asentić u 53, 2:1 Pljevaljčić u 68. minutu.

Stadion: Gradski u Foči.

Sudija: Marko Maksimović (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: V. Ivanović, Milutinović, Pljevaljčić (Sutjeska), pomoćni trener Simić, Tomić, Erić (Slavija).

Igrač utakmice: Ognjen Pljevaljčić (Sutjeska) 8.

SUTJESKA: Pajević 7, Ristanović 7, Dačević 7 (od 83. minuta Bonić -), N. Mojović 7,5, Sekulić 7 (od 46. minuta Rašević 7,5), Milutinović 7, V. Ivanović 7, Mihajlović 7, Obrenović 7 (od 46. minuta O. Mojović 7), Pljevaljčić 8 (od 90+3. minuta Ristović -), Danilović 7. Trener: Miljan Radanović.

SLAVIJA: Sirćo 6,5, Dabić 6,5, Đerić 6,5, Beširević 6,5, Popović 6,5, Mišović 6,5, Avdalović 6,5 (od 72. minuta Bogučanin -), Mandić 6,5 (od 80. minuta Vučinić -), Asentić 7 (od 88. minuta L. Čelan -), Erić 6,5, Tomić 6,5. Trener: Bojan Regoje.

***

RUDAR PRIJEDOR    5 (2)

ALFA MODRIČA      0 (0)

Strijelci: 1:0 Radaković u 13, 2:0 Paulo u 31, 3:0 Demonjić u 61, 4:0 Radaković u 68, 5:0 D. Marmat iz penala u 90+1. minutu.

Stadion: Gradski u Prijedoru.

Gledalaca: 250.

Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš) 6,5.

Žuti karton: Simić (Alfa Modriča).

Igrač utakmice: Stefan Radaković (Rudar Prijedor) 8.

RUDAR PRIJEDOR: Trninić -, Cervos 7 (od 73. minuta Perić -), Alibegović 7, Pekija 7 (od 66. minuta Keita -), Radaković 8, D. Bilbija 7, Demonjić 7,5 (od 73. minuta N. Marmat -), Paulo 7,5 (od 66. minuta Delić -), Kojić 7, M. Bilbija 7 (od 56.  minuta Marić 7), D. Marmat 7,5. Trener: Saša Keranović.

ALFA MODRIČA: Trišić 5 (od 49. minuta Đurić 5), Pljevaljčić 5, Ilić 5, Kostadinović 5 (od 64. minuta Omerhodžić -), Janković 5, Ninković 5, Simić 5, Limić 5, Sajar 5 (od 46. minuta Radić 5), Nišizaki 5, Furtunato 5. Trener: Bojan Magazin.

***

ZVIJEZDA 09              6 (2)

PODRINjE (J)   0 (0)

Strijelci: 1:0 Kojić u 32, 2:0 Janjić u 36, 3:0 Mujagić u 53, 4:0 Bokić u 79, 5:0 Matić u 88, 6:0 Matić u 89. minutu.

Stadion: Gradski u Ugljeviku.

Gledalaca: 100.

Sudija: Bojan Mitrović (Bijeljina) 6,5.

Žuti kartoni: Dujković, Bokić (Zvijezda 09), Božić, Marković, Perković, Bradarić (Podrinje, Janja).

Igrač utakmice: Kojo Matić (Zvijezda 09) 8.

ZVIJEZDA 09: Abdulahović -, Janković 7, Janjić 7,5, Tešić 7, Đurić 7, Resić 7 (od 46. minuta Stjepanović 7), Mujagić 7,5 (od 70. minuta Živanović -), Dujković 7 (od 46. minuta Bokić 7,5), Zoćević 7, Sekulović 7 (od 46. minuta Tešić 7), Kojić 7,5 (od 70. minuta Matić 8). Trener: Srđan Šušić.

PODRINjE (JANjA): Šito 5, Tomić 5 (od 67. minuta Račanović -), Bradarić 5, Jovanović 5 (od 80. minuta Pantić -), Jahić 5 (od 80. minuta Savić -), Mitrašinović 5, Božić 5 (od 69. minuta Alić -), Ristić 5, Perković 5, Perić 5 (od 67. minuta Maksimović -), Marković 5. Trener: Mile Lazarević.

***

FAMOS    1 (0)

TEKSTILAC    2 (1)

Strijelci: 0:1 Reljić iz penala 37, 1:1 Mičić iz penala u 55, 1:2 Obradov u 86. minutu.

Stadion “Branislav Lubura - Brane” u Istočnoj Ilidži.

Gledalaca: 150.

Sudija: Stefan Bokić (Bileća) 6,5.

Žuti kartoni: Radović, Škrba, Kokot, Jolović (Famos), Simić, Duspara (Tekstilac).

Igrač utakmice: Ognjen Obradov (Tekstilac) 7.

FAMOS: M. Terzić 6, Drakul 6, Škrba 6, Mičić 6,5, Vranešić 6 (od 67. minuta U. Kovačević -), Blažić 6,5, Radović 6, Jolović 6 (od 88. minuta Vidaković -) Kokot 6,5, Minić 6, Lalović 6 (od 88. minuta Tomašević -). Trener: Vladimir Drinjak.

TEKSTILAC: Simić 6,5, Pešević 6,5, Jolović 7, Đuričić 6,5, Brković 6,5 (od 67. minuta Ćalić -), Duspara 6,5 (od 65. minuta Miljanović -), Kušljić 6,5, Bašić 6,5 (od  79. minuta Lejić -), Ignjić 6,5, Reljić 7 (od 79. minuta Obradov 7), Zeljković 6,5. Trener: Ognjen Koroman.

***

DRINA (Z)          2 (1)

KOZARA    1 (1)

Strijelci: 0:1 Malbašić iz penala u 25, 1:1 Blagojević u 43, 2:1 Stanišić u 54. minutu.

Stadion: Gradski u Zvorniku.

Gledalaca: 200.

Sudija: Velimir Drinić (Modriča) 6,5.

Žuti kartoni: Tvrdišić, Vasić (Drina, Z), Šćekić (Kozara).

Igrač utakmice: Nikola Stanišić (Drina, Z) 7.

DRINA (ZVORNIK): Ružić 6,5, Erić 6,5, Blagojević 7 (od 69. minuta Šarčević -), Mazić 6,5, Sušić 6,5 (od 71. minuta Alić -), Vasić 6,5, Milošević 6,5, Tvrdišić 6,5, Ćulum 6,5, Stanišić 7, Beatović 6,5 (od 77. minuta Marković -). Trener: Miodrag Jevtić.

KOZARA: Glišić 6, Šćekić 6, Veljkić 6, Blagojević 6 (od 61. minuta Matić -), Raca 6, Malbašić 6,5, Despotović 6,5, Komlenić 6 (od 61. minuta Ilić -), Popović 6 (od 86. minuta Dakić -), Pepić 6, Torlaković 6 (od 86. minuta Pliego -). Trener: Saša Krupljanin.

***

LjUBIĆ    0 (0)

KRUPA      2 (1)

Strijelci: 0:1 Lelji u 40, 0:2 Đekić u 66. minutu.

Stadion: “Siniša Peulić” u Prnjavoru.

Sudija: Dragan Todić (Doboj) 6,5.

Žuti kartoni: A. Žižak (Ljubić), Ristanović, Krneta, Damjanović, L. Babić (Krupa).

Igrač utakmice: Slobodan Đekić (Krupa) 7,5.

LjUBIĆ: Mitrović 6, Radaković 6,5, B. Žižak 6,5, Jagodić 6, Džombić 6, Milanović 6 (od 82. minuta Ćetojević -), A. Žižak 6,5, Subić 6,5 (od 71. minuta Jugović -), Čudić 6 (od 71. minuta Grahovac -), Vidović 6 (od 82. minuta Todorić -), Mišić 6. Trener: Milan Stanivuković.

KRUPA: Damjanović 7, Bubić 7, Redžić 7, Perović 7 (od 80. minuta Hadžić -), L. Babić 7, Đekić 7,5, Čelar 7 (od 46. minuta Đuričin 7), Mrzić 7 (od 80. minuta Krneta -), Lelji 7,5, Petrović 7 (od 87. minuta Nuhanović -), Ristanović 7. Trener: Vladimir Ilić.