Fudbaleri Slobode kiksali u Kneževu protiv Progresa: Laktaši zasjeli na vrh

BANjALUKA - Favorizovana Sloboda iz Mrkonjić Grada nije uspjela da slomi otpor Progresa na gostovanju u Kneževu i poslije remija (1:1) nije više lider Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa zapad.

Kiks izabranika Igora Mirkovića iskoristili su Laktaši, koji su na gostovanju u Hambarinama savladali Brdo sa minimalnih 1:0. U izuzetno tvrdoj, napetoj i obostrano nervoznoj utakmici na stadionu “Vedro polje”, osim odlučujućeg gola Stefana Milojevića u 43. minutu, viđena su i dva crvena kartona. Ovom pobjedom nekadašnji premijerligaš četiri kola prije kraja jesenjeg dijela prvenstva ima dva koraka prednosti u odnosu na Mrkonjićane.

U duelu odigranom u Kneževu gosti su poveli u 44. minutu pogotkom Ognjena Soldata. U nastavku je viđena veoma nervozna igra, sa dva crvena kartona. Prvo je isključen domaći fudbaler Obrad Stojanović zbog dva žuta, a Progres je sa igračem manje uspio da stigne do izjednačujućeg pogotka u 77. minutu, kada je mrežu Slobode pogodio Saša Glamočić. U 84. minutu broj igrača na terenu je izjednačen jer je drugi žuti karton dobio gostujući fudbaler Vasilija Pucar.

Vodeći dvojac iz prikrajka vrebaju fudbaleri trnske Sloge, koji su poslije preokreta na svom terenu savladali Ukrinu iz Čečave sa 4:1. Veoma zanimljiv susret odigran je i u Žeravici, gdje je u pravoj goleadi domaće Jedinstvo pobijedilo banjalučki BSK sa 4:3.

U grupi istok fudbaleri Sloge 2 iz Gornjeg Crnjelova nastavili su da terorišu rivale. Ovog puta izabranici Dalibora Kapikula su na gostovanju savladali “fenjeraša” Ilićku 01 iz Brčkog sa 6:1, a briljirao je iskusni Mlađan Karaman, koji je protivničku mrežu zatresao tri puta.