Foto: Žikica Milosavljević za “Glas Srpske” o završnici Svjetskog prvenstva: Naš šamar probudio Francuze
BEOGRAD - Rukometaši Francuske ponovo su u samoj završnici Svjetskog prvenstva, a to za pomoćnika Tonija Đerone u stručnom štabu reprezentacije Srbije Žikicu Milosavljevića nije nikakvo iznenađenje.
Neposredno pred odlazak u Egipat “orlovi” su mimo svih očekivanja pobijedili “trikolore” te remizirali s njima. Francuzi su tada bili daleko od nivoa na kojem su sada. Nekada najbolji krilni rukometaš svijeta smatra da su šamar u Zrenjaninu i jedva izbjegnut poraz u Kreteju i te kako pomogli ekipi Gijoma Žila.
- Sigurno su se otreznili i videli da ne mogu po sistemu “lako ćemo”. Istrčali su na prvi meč prilično opušteno verujući da će nas lako savladati, a mi smo bili pravi i pokazali im da pogrešnim pristupom neće nikog dobiti. Probudili su se na vreme i počeli pobedničku seriju iako mislim da će im u polufinalu protiv Švedske biti vrlo teško. Ne kažem nemoguće, ali je Švedska pokazala možda i najlepši i najkonkretniji rukomet - rekao je Milosavljević.
Kako je u predvečerje šampionata sve izgledalo traljavo, a reprezentacije sa liste za rezerve uskočile da popune broj učesnika, možemo da budemo zadovoljni kvalitetom rukometa. Četvrtfinale između Egipta i Danske prepričavaće se godinama.
- Kvalitet je evidentno na visokom nivou, bez obzira na to što se sve urotilo protiv igrača. Neke utakmice su bile pravi praznici ovog divnog sporta. Malo mi je žao Egipćana, ali su Danci opet pokazali koliko mogu. I Španci su sjajni, iskusni, čvrsti, sa odličnim mladim pivotom Rubenom Marćanom. Teško je bilo šta prognozirati u sudaru ova dva tima - naglasio je Milosavljević.
Odluku IHF-a da proširi prvenstvo na 32 selekcije smatra opravdanom jer su zemlje poput Angole, Brazila, Japana, a naročito Argentine pokazale evidentan napredak. To je odlično, međutim, opet su ispoljene stare boljke.
- Stvarno je neverovatno da se tri četvrtfinala igraju u isto vreme. Mi koji živimo za ovaj sport, ali i obični gledaoci sigurno su bili razočarani, ali na to ne možemo da utičemo. Ostaje samo da se nadamo da će odgovorni poraditi i na tom segmentu - zaključio je Milosavljević.
Večeras
FRANCUSKA - ŠVEDSKA
17.30 časova
ŠPANIJA - DANSKA
20.30 časova
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.