Završni turnir Kupa BiH u odbojci: Pehari ostaju u Brčkom

Milan Zubović
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Završni turnir Kupa BiH u odbojci: Pehari ostaju u Brčkom

Brčko - Pehari pobjednika Kupa BiH ostaju u Brčkom pošto su Mladost i Bimal Jedinstvo slavili na završnim turnirima.

Odbojkašice Bimal Jedinstva pobijedile su Kulu Gradačac poslije preokreta rezultatom 3:1 (23:25, 25:21, 25:14, 25:16) i tako stigle do osmog trofeja u ovom takmičenju. Brčanskim "princezama" bilo je potrebno sat i 52 minuta u finalu da stignu do novog trofeja. Za najbolju igračicu završnog turnira proglašena je Amira Husić iz pobjedničke ekipe.

- Poslije izgubljenog prvog seta uspjele smo da se saberemo i preostala tri riješimo u svoju korist. Bilo je izuzetno naporno doći do novog pehara protiv kvalitetnog protivnika kojeg smo slomili u trećem setu - izjavila je kapiten Bimal Jedinstva Sandra Mitrović.

Odbojkaši Mladosti iz Brčkog osvojili su Kup BiH treći put zaredom, a u finalu su bili bolji od Kaknja sa 3:0 (25:21, 26:24, 25:20).

- Treći pehar zaredom ostaje u Brčkom i zaista nije bilo lako doći do ovog uspjeha. Imali smo malo više pritiska jer nije lako braniti trofej. Ovo je takmičenje u kojem nemate pravo na kiks, tako da smo malo nesigurnije ušli u ovaj turnir. Uspjeli smo ipak da stabilizujemo redove, pogotovo u finalu koje smo dobili sa 3:0 - izjavio je trener Mladosti Branko Mišić.

Za najboljeg igrača finalnog turnira proglašen je član Mladosti Saša Zimonjić.

- Zadovoljni smo zbog odbrane trofeja. U polufinalu je bilo zaista teško i dramatično i u toj utakmici smo izgubili dosta energije. Nisam očekivao da ćemo pobijediti u finalu sa 3:0 jer je Kakanj izuzetno kvalitetna i iskusna ekipa, ali smo skupili snage da odbranimo još jedan trofej - kazao je Zimonjić.

Polufinalne utakmice Kupa u muškoj konkurenciji posmatrao je proslavljeni srpski odbojkaš i potpredsjednik OS Srbije Vladimir Grbić.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.