Završen prvi dio prvenstva u Drugoj fudbalskoj ligi Republike Srpske, grupa istok: Titula zimuje u Pilici

BANjALUKA - Fudbaleri Budućnosti iz Pilice su jesenji prvaci u Drugoj ligi Republike Srpske, pošto su u posljednjem kolu prvog dijela prvenstva na svom terenu savladali Mladost iz Gacka sa 1:0.

Dugo su Piličani lomili otpor Hercegovaca, koji su na ovo gostovanje došli sa samo 11 fudbalera, a trenutak odluke desio se u 62. minutu kada je Pavle Radić preciznim udarcem savladao vrlo dobrog golmana Mladosti Čedomira Šukovića. Do kraja susreta domaći su bez previše rizika sačuvali svoju mrežu i stigli do jesenje titule.

Najbliži pratilac im je Glasinac 2011 iz Sokoca, koji je u posljednjem kolu na stadionu “Bara” savladao Vlasenicu sa 2:1 i zimsku pauzu će dočekati sa dva boda zaostatka iza Budućnosti. Izabranike Milana Renovice do pobjede su vodili strijelci Miloš Vujičić i Stefan Milinković, koji je deset minuta prije kraja susreta pogodio za 2:1.

U komšijskom i derbiju začelja rogatička Mladost je lakše nego se očekivalo, a sasvim zasluženo pobijedila Stakorinu iz Čajniča sa 3:0. Da li zbog toga što nisu imali svoj dan ili što su se unaprijed predali pa su u Rogaticu došli bez i jednog rezervnog igrača Čajničani, tokom cijele utakmice nisu stvorili ni jednu šansu za golove. Domaćini su to znalački iskoristili i ubjedljivo došli do trijumfa.

Famos je na svom terenu u Istočnoj Ilidži neočekivano poražen od Bratstva iz Bratunca sa 1:0, a jedini pogodak je postigao Desimir Maksimović u 61. minutu. Veliku priliku za izjednačenje “motoristi” su imali u 86. minutu, ali Marko Tešanović nije uspio da iskoristi jedanaesterac.

Nevesinjski Velež je lakše nego što se očekivalo pobijedio Romaniju iz Pala sa 4:1, a istakao se dvostruki strijelac Milko Radović.