Vinko Marinović u Kozari

Z. Vajkić
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Vinko Marinović u Kozari

GRADIŠKA - Bivši kapiten Laktaša Vinko Marinović vratio se u Kozaru sa željom da u matičnom klubu završi uspješnu igračku karijeru. Iskusni štoper, iako ima 37 godina, namjerava da odigra jednu ili dvije sezone u dresu Kozare, odakle je prije 17 godina otišao u Borac, a potom sa uspjehom igrao još u Crvenoj zvezdi i belgijskom Žerminalu.

- Prirodno je da karijeru želim da završim u Kozari i, iskren da budem, zbog toga sam izuzetno srećan. U Laktašima sam proveo posljednje četiri godine, koje ću pamtiti po lijepom. Nadam se da ću i sa Kozarom imati dosta uspješnih rezultata i da ćemo se plasirati u Premijer ligu BiH, a kao igrač učiniću sve da ostvarim klupske ciljeve - istakao je Vinko Marinović, najzvučnije pojačanje Kozare u prelaznom roku.

Šef stručnog štaba Ile Perišić zadovoljan je što je igrač ovakvog kvaliteta pojačao Kozaru.

- Njegovi ljudski i igrački kvaliteti su svima dobro poznati. U novom prvenstvu učvrstićemo posljednju liniju tima, a iz prekida bićemo daleko opasniji po gol protivnika - rekao je Perišić.

Kozara će danas, poslije tri radna dana, učestvovati na turniru u Dubravama, gdje će igrati protiv istoimenog trećeligaša (16.30), dok će u drugoj utakmici rivali biti Iskra iz Bugojna i trećeligaš Laminci. Finalni meč na rasporedu je u petak.

Poznati učesnici turnira u Gradišci

Poznati su svi učesnici 13. fudbalskog turnira "Gradiška 2008", koji je na programu 19. i 20. jula. Na sjednici Izvršnog odbora Opštinskog fudbalskog saveza Gradiška, umjesto Kozare, koja je otkazala učešće i razljutila svoje navijače, pozivnicu je prihvatila Sloga iz Doboja, aktuelni vicešampion Prve lige Republike Srpske. Pored ekipe iz Doboja na ovoj smotri nastupiće i tri kluba iz Premijer lige BiH: Laktaši, Borac (BL) i Sloboda iz Tuzle.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.