Foto: Uvertira za dva evropska okršaja
Banjaluka - Rukometaši Borca m:tel gostovaće u osmom kolu Regionalne SEHA lige u slovačkom gradu Prešovu gdje subotu od 18 časova igraju prvu od četiri ovosezonske utakmice sa Tatranom, pošto se ova dva kluba sastaju i u Kupu EHF.
- Mečevi trećeg kola u okviru evropskog takmičenja su na programu 24. novembra u Banjaluci i 2. decembra Prešovu, tako da će nam subotnja utakmica dobro doći kao priprema za te okršaje - naglasio je šef stručnog štaba Banjalučana Zoran Trninić.
On je razočaran što Slovaci nisu prihvatili da se meč regionalne lige odigra dan poslije revanš utakmice trećeg kola Kupa EHF, 3. decembra.
- Molili smo čelnike kluba iz Prešova da nam izađu u susret kako bi smanjili troškove i dugotrajno putovanje. Međutim, bilo je uzalud, jer su se pravdali zauzetošću dvorane. Šta je, tu je, moramo putovati i pokušati da se predstavimo u što boljem svjetlu, mada je jasno da je domaćin apsolutni favorit - nastavio je Trninić.
"Crveno-plavi" ni u ovom susretu neće biti kompletni.
- Mirko Mikić se još uvijek oporavlja od povrede aduktora, dok je Stefan Janković zaradio upalu mišića na pripremama juniorske reprezentacije BiH. Iskusni Igor Rađenović ima problema sa petom, ali će putovati u Slovačku. Bez obzira na sve to ne idemo sa bijelom zastavom, već ćemo pokušati da odigramo što kvalitetnije - dodao je Trninić.
Rukometaši Tatrana u odgođenom meču četvrtog kola poraženi su na gostovanju u Zagrebu od istoimenog šampiona Hrvatske sa 28:30. Poslije ove utakmice Tatran je prepustio prvo mjesto Zagrepčanima, koji sada imaju 16 bodova
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.