Umro 19-godišnjak ranjen u sukobu navijača Partizana i Zvezde

B92
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Umro 19-godišnjak ranjen u sukobu navijača Partizana i Zvezde

Beograd - Preminuo je navijač Partizana Demir Jukić (19), teško ranjen u sukobu sa navijačima Crvene zvezde početkom juna, saznaje B92.

Do sukoba navijačkih grupa Partizana i Crvene zvezde došlo je početkom juna kada je mladić rođen 1998. godine upucan u stomak, a još jedna osoba je lakše ranjena u tuči. Jukiću je tada jedan metak završio u kičmi.

Grupu navijača Partizana tada je napala grupa navijača suparničkog kluba, a svjedoci su ispričali medijima da je više od 20 vozila bilo blokirano na raskrsnici Ulice Ivana Ribara na Novom Beogradu.

Očevici su takođe naveli da je viđena grupa momaka kako automobilom dolazi na mjesto incidenta, naoružana štanglama.

Večernje novosti su prenijele svjedočenja stanara zgrade u kojoj je upucan 19-godišnjak. Oni su naveli da se "moglo naslutiti da će do sukoba doći", kao i da se u prethodnim danima na tom mjestu okupljala grupa, koja nije pravila incidente.

Prema njihovim tumačenjima, do obračuna je vjerovatno došlo zbog nekoliko grafita crno-bijelih koje su navijači suparničkog kluba prefarbali, uprkos tome što ceo kraj "pripada" jednoj grupi navijača Partizana.

Nakon toga među građanima organizovana je akcija davanja krvi za Jukića kojoj su se odazvali i navijači Velsa prije i nakon meča njihove reprezentacije sa reprezetancijom Srbije.

Policija se povodom ovog slučaja nije oglasila.

U tom periodu dogodili su se još neki sukobi navijača dva beogradska kluba, jedan čak i kod Hrama Svetog Save, kada su pristalice Crvene zvezde naoružane štanglama napale suparničku grupu, koja je se okupila "da bi proslavila osvajanje titule Šampiona Srbije i osvajanje Kupa Srbije".

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.