U Napretku iz Donjeg Šepka ne boje se prvoligaških izazova

Drago Gajić
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: U Napretku iz Donjeg Šepka ne boje se prvoligaških izazova

Zvornik - U najfudbalskijem selu u Republici Srpskoj, Donjem Šepku, naredne sezone ponovo će se igrati prvoligaški fudbal, a za to su zaslužni njihovi ljubimci, igrači Napretka, koji su na impresivan način osvojili prvo mjesto.

- Poslije dvije sezone vraćamo se među prvoligaše, svjesni da je to mnogo ozbiljniji i jači rang takmičenja, što će zahtijevati određena prestrojavanja u klubu. Pored organizacionih poboljšanja, poradićemo i na obezbjeđenju neophodnih materijalnih uslova za rad. Uz postojeći igrački kadar, koji će sigurno pretrpjeti određene promjene, moraćemo dovesti pet-šest provjerenih i iskusnih igrača na svim pozicijama u klubu. Imaćemo mjesec da se pripremimo i na vrijeme započnemo pripreme za start u Prvoj ligi. Smatramo da nećemo biti razočarenje već možda i prijatno iznenađenje u najvišem rangu fudbala Republike Srpske - rekao je trener Napretka Miodrag Jevtić.

U 30 utakmica nedavno završene sezone četa iz Donjeg Šepka zabilježila je 22 pobjede, šest puta igrala neriješeno i doživjela samo dva poraza, uz 72 osvojena boda i gol-razliku 82:30, ostavivši iza sebe Jedinstvo iz Brčkog za devet koraka. Jedine dvije ekipe koje su savladale Napredak u nedavno završenoj sezoni bili su Guber iz Srebrenice i Famos iz Istočnog Sarajeva.

- U trećem kolu smo zaposjeli vrh tabele i nismo ga ispuštali do kraja prvenstva. Imali smo deset kola bez poraza i u jednom dijelu prvenstva čak 13 bodova više od najbližih pratilaca. Najzaslužniji za ovaj uspjeh su fudbaleri, koji su u ovu titulu utkali svoj rad, trud i znanje, svakako i treneri. Uz sve to stajala je i uprava, koja je izmirivala sve obaveza prema igračima i trenerima u klubu, tako da mi nismo prosto mogli a da ne osvojimo ovu titulu - nastavio je Jevtić.

Kao živa legenda kluba, koji je bio igrač, predsjednik, ranije i sada trener, Jevtić želi da nastavi započeto i u novom rangu takmičenja.

- S obzirom na to kako je sve besprijekorno funkcionisalo protekle godine, kada je bilo milina raditi, svakako bih želio nastaviti dalje. O svemu ćemo razgovarati sa upravom kluba, a odluke će se znati za desetak dana - dodao je Jevtić.

Tandem golgetera

Najbolji strijelci Napretka u sezoni u kojoj su postigli čak 82 gola bili su Branko Jevtić i Ljubiša Jovanović, koji su po 17 puta zatresli protivničke mreže. Ivan Ninić je postigao devet, Siniša Jevtić osam, Dejan Marić i Aleksandar Ristanović po šest...

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.