Foto: Agencije
MILANO – Svečanom ceremonijom na stadionu Milana i Intera večeras u 20 časova zvanično počinju 25. Zimske olimpijske igre, koje će trajati do 22. februara, a Srbija će na njima imati tri predstavnika.
Na trećim Zimskim olimpijskim igrama koje organizuje Italija, čiji su ovoga puta zvanični domaćini Milano i Kortina d’Ampeco, Srbiju će predstavljati Anja Ilić i Miloš Milosavljević u nordijskom skijanju, te Aleksa Tomović u alpskom skijanju.
Na ZOI 2026. godine takmičiće se ukupno 2.871 sportista, od čega 1.533 muškarca i 1.338 žena, iz 92 olimpijska komiteta.
Takmičenja će biti održana u osam sportova, u ukupno 16 disciplina.
Svečanost otvaranja uveličaće nastupi operskog pjevača Andree Bočelija, rok pjevačice Laure Pausini, kao i američke muzičke zvijezde Maraje Keri. Predsjednik Italije Serđo Matarela zvanično će otvoriti Igre.
Svečano zatvaranje Zimskih olimpijskih igara biće održano 22. februara u Veroni.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.