Foto: U aleji velikana sahranjen Ranko Žeravica
Beograd - U beogradskoj Aleji velikana danas je sahranjen Ranko Žeravica, legenda srpske i jugoslovenske košarke. Od velikana se uz dirljiv govor oprostio Božidar Maljković, koji je rekao da je "Ranko košarci dao sve a ona njemu svet, da bude najbolji na njemu".
"Dao nam je da budemo veći od Amerikanaca. Odlazi u dobro društvo, čekaju ga profa, Nejsmit i ostali velikani. Ti si Ranko zadužio košarku... privilegija je bila sedeti i ćutati pred takvim čovekom", naglasio je Maljković.
Brojne legende košarke sa prostora bivše Jugoslavije, ali i iz Španije, ispratile su Žeravicu kako dolikuje, a uz članove porodice, kovčeg su nosili Dražen Dalipagić, Zoran Slavnić i Damir Šolman.
Prethodno je u Skupštini grada Beograda održana komemoracija košarkaškoj legendi, Žeravici, koji je preminuo u Madridu u 85. godini.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.