Troicki za pehar

Glas Srpske
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Troicki za pehar

SIDNEJ - Viktor Troicki igraće u finalu ATP turnira u Sidneju! Srpski teniser je u polufinalu savladao Nijemca Florijana Majera sa 6:4, 7:6 (4).

Protivnik Troickom u završnom meču turnira, koji se igra za nagradni fond od 422.300 dolara, biće Žil Simon. Francuz je do finala stigao pobjedom nad Letoncem Ernestom Gulbisom sa 7:6 (1), 6:0.

Njima dvojici nije bilo suđeno da se sastanu u decembarskom finalu Dejvis kupa. Selektor "trikolora" Gi Forže tada je u posljednjem trenutku donio odluku da našem igraču suprotstavi

Mišela Ljodru

- Neće biti lako. Igrao sam nekoliko puta protiv Simona i još nisam pobijedio. Nadam se da ću pružiti dobru partiju.
To što sam posljednjih meseci pobjeđivao neke Francuze ne znači ništa. Nisam igrao protiv Žila, a on je opasan protivnik. Ovo sada je, takođe, potpuno drugačija stvar od Dejvis kupa, iako mi je osvajanje tog takmičenja donelo mnogo samopouzdanja. Drugi turnir u godini i već finale. Opušten sam, ipak. Jeste ovo finale, mogu da pobedim, ali u redu je i ako izgubim. Nije katastrofa - istakao je Troicki, koji je u Sidneju bio postavljen za četvrtog nosioca.

Slično mišljenje iznio je i Simon, koji se saglasio da je pobjeda Srbije u Dejvis kupu stvar prošlosti.

- Dejvis kup je završen. Za Srbe to je lijepa uspomena, za nas loša, čak i u slučaju da pobijedim sa 6:0, 6:0, to ništa ne mijenja. Radije bih da smo osvojili Dejvis kup. Izvinite, ali tako je - naveo je Simon.

Četiri poraza

Troicki i Simon do sada su četiri puta odmjeravali snage i sva četiri meča dobio je francuski teniser. Njih dvojica su dva meča odigrali 2007. i još dva 2009. godine, a naš teniser u ta četiri duela nije uspio da osvoji nijedan set. Srbinu će finale u Sidneju biti četvrto ATP u karijeri. Prošle godine osvojio je prvi trofej u Moskvi, a prije toga poražen je u Bangkoku 2009. i Vašingtonu 2008. Troicki je trenutno na 30. mjestu ATP liste, dok je Simon 41.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.