Trijumf Španovićeve u troskoku na prvenstvu Slovenije

G. S.
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Trijumf Španovićeve u troskoku na prvenstvu Slovenije Foto: Tanjug | Trijumf Španovićeve u troskoku na prvenstvu Slovenije

BEOGRAD - Srpska atletičarka Ivana Španović pobijedila je u disciplini troskok na Prvenstvu Slovenije, koje je održano u Mariboru.

Španovićeva je pobijedila troskokom od 13,49 metara ostvarenim u prvoj seriji, prenio je danas Srpski atletski savez.

Van konkurencije na Prvenstvu Slovenije nastupila je i dvadesetjednogodišnja Natalija Dragojević, koja je osvojila drugo mjesto sa 13,08 metara.

Titulu prvakinje Slovenije osvojila je Taja Pučko ličnim rekordom od 12,86 metara.

Srpski atletičar Jovan Stranić postavio je novi državni rekord u bacanju kladiva na Prvenstvu Slovenije u Mariboru, ostvarivši hitac od 69,09 metara.

Prethodni državni rekord iz maja 2023. godine takođe je bio u njegovom vlasništvu i iznosio je 67,93 metra.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.