Treća pobjeda Leotara

Darko Pašagić, Brane Radulović

Banjaluka - Nekadašnji premijerligaš i šampion BiH u prvom zajedničkom prvenstvu, trebinjski Leotar, jedina je ekipa u obje grupe drugih liga Republike Srpske koja poslije tri kola ima maksimalan učinak.

Izabranici Olega Ćurića u ovom kolu savladali su na stadionu "Police" Proleter iz Dvorova sa 3:1 i već sada imaju tri boda prednosti u odnosu na najbliže pratioce: Romaniju iz Pala, gatačku Mladost i Velež iz Nevesinja. Trebinjci nisu baš lako došli do pobjede, jer je sve do 79. minuta bilo 1:1. Tada je "rezervista" Nikola Medan donio prednost Leotaru, a pobjedu je pet minuta kasnije potvrdio najbolji akter susreta Miloš Sekulović.

Jedinstvo iz Brodca, koje u prva dva kola nije imalo nijedan osvojen bod, u trećoj "rundi" deklasiralo je na svom terenu Mladost iz Rogatice sa visokih 6:0, a junak susreta bio je trostruki strijelac Dejan Jovanović.

U grupi zapad poslije tri kola u vrhu tabele tri ekipe imaju po sedam bodova. Do ovog kola Laktaši i Jedinstvo iz Žeravice su imali maksimalan učinak, ali poslije remija protiv Proletera u Tesliću (2:2), odnosno Sloge u Trnu (0:0) izgubili su pobjednički korak i priključio im se povratnik među drugoligaše Borac iz Kozarske Dubice, koji je pobijedio doskorašnjeg prvoligaša Slobodu iz Mrkonjić Grada sa 4:1. U okršaju rivala koje su u prethodnoj sezoni dijelila dva stepena takmičenja, Dubičani su već do odmora imali dva gola prednosti, koju su Marko Ćulibrk i Borislav Dalić do 63. minuta udvostručili, pa je ligaš sa stadiona "Đolovi" najavio da ozbiljno razmišlja o poziciji u gornjem dijelu tabele.

Fudbaleri Sloge iz Srpca bili su na dobrom putu da neugodno iznenade tim šamačkog Borca. Imali su gosti aktivan rezultat i prednost od dva gola, ali su se Šamčani u finišu probudili i pogocima Đorđa Milićevića i Perice Maksimovića u 82. i 87. minutu izbjegli novi hladan tuš za svoje navijače.+++