Foto: Torlakova osveta Partizanu
Banjaluka - Veliku pobjedu ostvarili su košarkaši Igokee u šestom kolu Jadranske lige i na svom terenu oborili su na pleća aktuelnog šampiona regionalnog takmičenja ekipu Partizana.
Domaćin je slavio rezultatom 83:77 i tako upisao drugu pobjedu ove sezone u ABA ligi dok im je ovo bio treći trijumf nad "crno-bijelima" u Laktašima i prekinuli su niz od dva poraza od istog protivnika. Debi iz snova u dresu Igokee imao je plejmejker Petar Torlak koji je sa 17 poena bio najefikasniji igrač susreta, a svojih 12 poena ubacio je u posljednjoj četvrtini.
- Ovo je pobjeda sistema koji je postavio trener Vlada Jovanović dok je svim igračima i navijačima ovo bio praznik. Košarkaši su dokazali da vrijede iako su imali dosta kritika javnosti poslije tri poraza na startu. Čestitam igračima na zalaganju i energiji koju su unijeli. Torlak je imao odličan nastup u debiju. Mlad je igrač školovan u SAD i nadam se da će biti još bolji - rekao je pomoćni trener Igokee Milutin Latinčić koji je i u ovom susretu mijenjao Jovanovića.
Prema njegovim riječima uspjeli su da neutrališu glavna oružja Partizana.
- Zatvorili smo unutrašnju igru Partizana i nije bilo mnogo lopti na centre, Gagića i Milutinova. U drugom poluvremenu malo smo popustili, ali smo njihovu osnovnu igru uspjeli da zaustavimo, natjerali ih u igru pet na pet i iz te odbrane istrčali nekoliko kontranapada, pogodili neke šuteve i zasluženo dobili - rekao je Latinčić.
Sve zasluge za pobjedu pripisao je igračima, dok svoju ulogu nije isticao.
- Ovo nije moja najveća pobjeda jer ne igraju treneri. Prije utakmice Duško Vujošević je bio bolji trener i poslije utakmice on je bolji trener od mene i narednih deset možda i stotinu utakmica on će biti bolji od mene. Treneri su u službi ekipe. Fino je reći borio si se protiv Duleta i pobijedio, ali nisam pobijedio ja već igrači - kazao je Latinčić.
Trener gostiju pohvalio je Petra Torlaka koji tokom ljeta nije prošao probu u njegovoj ekipi. Na neki način ovo je bila Torkalova osveta bivšem klubu.
- Čestitam Igokei na pobedi. Početkom treće četvrtine kada smo pravili brejkove i stizali rezultat, olako smo ispuštali ritam i dozvoljavali domaćinu da pravi nove serije. Dobre partije u poslednja dva kola pogotovo u meču sa Cedevitom kada su bili na jednoj lopti do kraja bili su dovoljan signal upozorenja. Bili su rasterećeniji i bolje prepoznavali momente kada se lomila utakmica. Svi koji igraju dve utakmice nedeljno nije lako i to nam uzima energiju. Nekad je to i škola, ali nama ne može da bude opravdanje. Doček naših navijača bio je dirljiv, ali smo ovaj put ostali njihovi dužnici - rekao je Vujošević.
On je dodao da će Milan Mačvan biti spreman poslije meča sa kranim Oktobrom u Evrokupu, dok Dragan Milosavljević počinje sa treninzima. Nije isključio povratak Aleksandra Pavlovića u tim, ali rekao da on nije u ozbiljnoj priči.
U šestom kolu postignuti su sljedeći rezultati: Levski - Krka 68:70, Olimpija - Metalac 69:70, Cibona - Solnok 96:92, MZT - Cedevita 61:76, Igokea - Partizan 83:77, Crvena zvezda - Budućnost 83:69, Mega Vizura - Zadar (igrano sinoć).
1. C. zvezda 6 6 0 501:393 12
2. Krka 6 5 1 445:381 11
3. Budućnost 6 5 1 493:429 11
4. Cedevita 6 4 2 432:398 10
5. Olimpija 6 3 3 449:433 9
6. Solnok 6 3 3 416:408 9
7. Mega Vizura 5 3 2 432:426 8
8. Igokea 6 2 4 396:399 8
9. Partizan 6 2 4 393:440 8
10. Cibona 6 2 4 470:520 8
11. MZT 6 2 4 423:476 8
12. Zadar 5 2 3 351:364 7
13. Levski 6 1 5 438:503 7
14. Metalac 6 1 5 384:453 7
Parovi
U sedmom kolu idućeg vikenda sastaju se, subota: Zadar - Olimpija (19), Budućnost - Mega Vizura (19), Partizan - MZT (21). Nedjelja: Solnok - Crvena zvezda (16), Krka - Cibona (17), Metalac - Igokea (19). Ponedjeljak: Cedevita - Levski (20.30).
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.