Teletović ne ide na Evrobasket

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Teletović ne ide na Evrobasket

Sarajevo - Selektor košarkaške reprezentacije BiH Duško Ivanović našao se u velikim problemima, pošto je najbolji igrač i kapiten ekipe Mirza Teletović otkazao nastup na predstojećem Evropskom prvenstvu.

Iako se najavljivalo da će Teletović igrati na Evrobasketu, a njegova želja nikada se nije dovodila u pitanje, on je objelodanio da ga ipak nećemo gledati na takmičenju najboljih košarkaških reprezentacija Starog kontinenta.

- Iako sam imao veliku želju i radio na tome da dođemo ovdje, tražili su od mene da ne igram. I kada sam bio u Bruklin Netsima, prije povrede, rekli su mi da imam male šanse da igram za reprezentaciju. Povreda je doprinijela tome i žele da budem pod kontrolom da bi ova godina prošla dobro i uspješno. Ali iduće godine vraćam se u reprezentaciju 99 odsto - rekao je Teletović.

Glavni problem je povreda, koja ga muči prethodnih mjeseci, a iz istog razloga poziv je otkazao i Jusuf Nurkić. Selektor Ivanović neće moći da računa i na člana Bajerna Nihada Đedovića, koji se odrekao državljanstva BiH da bi dobio njemačko i samim tim je izgubio pravo nastupa.

Na prvobitnom spisku Duška Ivanovića su bili: Nemanja Gordić, Muhamed Pašalić, Aleks Renfro, Nihad Đedović, Marko Šutalo, Dalibor Peršić, Adin Vrabac, Marko Jošilo, Nedim Buza, Mirza Teletović, Minja Milošević, Miroslav Todić, Stefan Glogovac, Elmedin Kikanović, Draško Albijanić, Andrija Stipanović i Jusuf Nurkić.

Na predstojećem Evropskom prvenstvu (5 - 20. septembar) BiH će igrati u grupi A, u Monpeljeu, zajedno sa Francuskom, Poljskom, Izraelom, Rusijom i Finskom.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.