Foto: Sutjeska i Bratunac odlučuju o šampionu
BANjA LUKA - Košarkaši Sutjeske i Bratunca ostvarili su pobjede u trećim utakmicama polufinala plej-ofa Prve lige Republike Srpske, i tako izborili plasman u finalu.
Mnogo više uzbuđenja viđeno je u Bratuncu, gdje je istoimeni domaćin savladao Prijedor sa 95:84, nakon produžetka. U posljednjoj sekundi, igrač Bratunca Goran Kovačević je postigao dva poena i tako izborio produžetak, koji su domaći košarkaši ubjedljivo riješili u svoju korist.
- Odigrali smo dva različita poluvremena i dopustili Prijedoru da stvori veliku rezultatsku prednost. U nastavku smo igrali zonu na koju rival nije imao rješenja i uz malo više sreće pred kraj meča izborili smo produžetak, nakon kojeg smo slavili. Da su i gosti slavili ne bi bilo nezasluženo - rekao je trener Bratunčana Petar Arsenović.
S druge strane Prijedorčani žale za prilikom koju su propustili, s obzirom na vođstvo iz prvog poluvremena.
- Bolje smo otvorili utakmicu i vodili sa 15 poena razlike. U nastavku smo pali i nismo imali odgovora na njihovu zonsku odbranu. Ipak, nekako smo se držali, ali nismo imali snage za produžetak koji su domaćini riješili u svoju korist - izjavio je pomoćni trener Prijedora Boško Zec.
Sutjeska je u majstorici savladala bijeljinski Radnik 82:76. Cijelim tokom meča Fočaci nisu ispuštali vođstvo, a najvećih "plus 13" imali su u 17. minutu (44:31). Trojkom Dragana Lontoša, Radnik je stigao do izjednačenja tri minuta prije kraja 73:73. Gosti, ipak, nisu imali snage za potpuni preokret.
- Vodili smo čitavu utakmicu, ali smo pravili početničke greške i protivniku dozvolili da nas stigne. Igrali smo pod velikim pritiskom. Od početka sezone smo prvi i sad na jednoj utakmici mogli smo sve da izgubimo - istakao je trener Sutjeske Ljubiša Kovačević.
Trener gostiju iz Bijeljine Igor Mihajlović smatra da je neiskustvo njegovog tima doprinijelo porazu.
- Kod nas se još jednom pokazalo da smo mlada i neiskusna ekipa. Kada smo došli u egal završnicu, nismo znali da prelomimo. Podlegli smo pritisku sa tribina. Mislim da je ovo bilo finale prije finala - naglasio je nakon utakmice trener Radnika Igor Mihajlović.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.