Stav Igokee poslije sjednice uprave

Milan Zubović
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Stav Igokee poslije sjednice uprave

BANjALUKA - Uprava Košarkaškog kluba Igokea još uvijek ne želi da se oglašava nakon prijetnje Svjetske košarkaške federacije (FIBA) da će uskratiti podršku nacionalnim savezima ukoliko oni pismeno ne povuku odluku u kojoj podržavaju ABA ligu.

Aleksandrovčani se nalaze među 11 klubova iz Jadranske lige koji su dali podršku Jadranskoj ligi, ali sada FIBA ponovo prijeti preko Saveza i neće dozvoliti selekcijama da nastupaju na takmičenjima koja organizuje FIBA.

- U utorak ćemo imati sjednicu Upravnog odbora na kojoj ćemo odlučiti o našim daljim koracima. Do tada ne želimo ništa da iznosimo u javnost po pitanju toga i sve ćemo saopštiti nakon sastanka - izjavio je portparol Igokee Pavle Ćorović.

Nakon što su treći put zaredom, a četvrti ukupno, osvojili šampionsku titulu košarkaši Igokee otišli su na zaslužen odmor, ali će stručni štab vrlo brzo ponovo na posao. Za 15. jun zakazano je okupljanje mlađih igrača koji će proći svojevrsno testiranje, a oni koji budu zadovoljili ukuse trenera Željka Lukajića potpisaće ugovor o saradnji.

- Okupljamo mlađe igrače iz Srbije i BiH koji su nam interesantni i nakon proba koje obavimo vidjećemo hoće li neko od njih ostati. To bi trebalo da traje do početka jula, a onda će uslijediti pauza dok ćemo sa pripremama krenuti početkom avgusta - dodao je Ćorović.

On je istakao da su u toku razgovori sa igračima koji su završili sezonu oko daljeg nastavka saradnje.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.