Foto: Sredojević najbliži funkciji
SARAJEVO - Selektor fudbalske reprezentacije Republike Srpske Borče Sredojević biće najvjerovatnije pomoćnik Miroslavu Ćiri Blaževiću u stručnom štabu "A" selekcije BiH.
Prema izvorima bliskim FS BiH, istaknuti stručnjak iz Gradiške, koji je pomagao i Mehi Kodri, odnosno prije toga Fuadu Muzuroviću, posjeduje iskustvo "od neprocjenjive važnosti" za novog selektora Blaževića. Osim toga, Blažević se već raspitivao za Sredojevića.
- Sredojevića znam kao igrača, ali i trenera. Volio bih da sarađujem s njim - istakao je kratko Blažević poslije potpisivanja ugovora sa FS BiH u četvrtak.
Kao što je poznato, Fudbalski savez Republike Srpske već nekoliko godina, prema dogovoru sa FS BiH, predlaže pomoćnika selektoru reprezentacije BiH. Tako će biti i sada, a Sredojević bi trebalo da bude spona između reprezentacije Srpske i selekcije BiH po pitanju igrača iz naše Republike.
- Fudbalski savez Republike Srpske insistiraće na tome da u stručnom štabu Miroslava Blaževića bude i jedan stručnjak iz našeg saveza, a o imenima će odlučivati isključivo selektor. Trenerski i ljudski kvaliteti Sredojevića su nesporni, ali još ne treba ništa prejudicirati. O tome ko će biti u stručnom štabu Miroslava Blaževića iz FS Srpske raspravljaće i naš Izvršni odbor - kazao je generalni sekretar kuće fudbala iz Banje Luke Rodoljub Petković.
Pored Sredojevića, kandidat za trenera u stručnom štabu selektora Miroslava Blaževića je i Slobodan Karalić, koji je sjedio na klupi pored v. d. selektora Denijala Pirića na utakmici protiv Azerbejdžana (1:0).
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.