Srbija bez polufinala, košarkašice izgubile od Italije

Blic
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Srbija bez polufinala, košarkašice izgubile od Italije

Košarkašice Srbije poražene su od selekcije Italije rezultatom 51:65 (15:18, 14:20, 14:12, 8:15) u četvrtfinalu Evropskog prvenstva za igračice do 20 godina.

Srpska reprezentacija nažalost nije uspjela da se plasira u polufinale prvenstva starog kontinenta koje se održava u Turskoj.

Bolje od izabranica Radenka Varagića bile su igračice reprezentacije sa apeninskog poluostrva, koje su od početka meča nametnule svoj stil igre i konstantno bile u vođstvu.

Srpkinje su uspjele samo u trećoj četvrtini da priđu na sedam poena zaostatka, ali su Italijanke veoma brzo ponovo preuzele kontrolu i mirno privele meč kraju.

U selekciji Srbije istakla se Nataša Kovačević sa 14 poena, dok je za pobjedu italijanskog nacionalnog tima najzaslužnija bila Doto sa 13 koševa.

Srpske košarkašice će u nastavku takmičenja igrati razigravanje za plasman od 5. do 8. mjesta, a ime rivala saznaće poslije utakmice Francuska - Bjelorusija.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.