Srbi vladaju Londonom

Glas Srpske

Ana Ivanović slavila protiv Nikol Vaidišove sa 4:6, 6:2, 7:5, a Novak Đoković nadigrao Lejton Hjuita sa 7:6, 7:6, 4:6, 7:6

SRPSKA teniserka Ana Ivanović ostvarila je najveći uspjeh u dosadašnjoj karijeri na Vimbldonu, pošto se plasirala u polufinale trećeg Gren slema u sezoni. Mlada Beograđanka koja je postavljena za šestog nosioca, u četvrtfinalu je pobijedila Čehinju Nikol Vaidišovu sa 4:6, 6:2, 7:5. Čehinja je prvi set dobila rezultatom 6:4, a do tog rezultata stigla je, prije svega zahvaljujući brejku na početku meča. Nakon što je oduzela servis Ivanovićevoj, Vaidišova je povela sa 4:2 i do kraja seta zadržala prednost. I na početku drugog seta Vaidišova je napravila brejk u prvom gemu i tada se činilo da su kola krenula nizbrdo za Ivanovićevu. Ipak, mlada Beograđanka već u drugom gemu vratila je brejk, a potom kod rezultata 2:2 ponovo oduzela servis protivnici. U finišu seta Ivanovićeva je sjajnom igrom odgovorila na sve pokušaje Vaidišove i zasluženo stigla do izjednačenja. Vaidišova je u trećem gemu trećeg seta oduzela servis Ivanovićevoj i to je mogao da bude odlučujući period meča. Češka teniserka je u nastavku seta sigurnom igrom znalački čuvala prednost koju je stekla, ali je Ivanovićeva uhvatila "posljednji voz" i u desetom gemu vratila brejk za 5:5. Posljednja dva gema Ivanovićeva je odigrala gotovo perfektno i poslije velike borbe došla do pobjede i polufinala u kojem je očekuje Venus Vilijams. Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Vimbldona, pošto je u osmini finala poslije više od četiri časa velike borbe pobijedio Australijanca Lejtona Hjuita sa 7:6, 7:6, 4:6, 7:6. Za razliku od prva tri seta, u četvrtom dijelu meča bilo je dosta brejkova. Već u trećem gemu Hjuit je oduzeo servis Đokoviću, ali je srpski teniser odmah uzvratio. Do devetog gema obojica tenisera čuvala su svoj servis, a onda je opet Hjuit prvi napravio brejk. Kao i na početku seta, Đoković je u ekspresno vratio istom mjerom i došao do izjednačenja - 5:5. Naredna dva gema obojica tenisera dobila su na svoj servis i opet se došlo do taj brejka. Tu je Đoković ponovo pokazao da je majstor, već na startu poveo sa 4:0 i majstorskom igrom u finišu stigao do trijumfa. Đoković će u četvrtfinalu igrati protiv Kipranina Markosa Bagdatisa, koji je savladao Rusa Nikolaja Davidenka.