Široki pobijedio Igokeu u derbiju lige za prvaka BiH

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Široki pobijedio Igokeu u derbiju lige za prvaka BiH

Sarajevo - Košarkaši Širokog Brijega pobijedili su u dvorani ''Pecara'' Igokeu iz Aleksandrovca, naozbiljenijeg ovosezonskog konkurenta za naslov prvaka Bosne i Hercegovine.

Aktuelni prvak BiH slavio je rezultatom 85:77 (23:23, 19:21, 23:13 20:20) protiv ovosezonskog osvajača Kupa BiH koji je u regionalnoj ABA ligi osvojio prvo mjesto i plasirao se u ''F4''.

Široki Brijeg je došao do druge pobjede u Ligi za prvaka nošen učinkom Željka Šakića koji je postigao 23 poena uz devet skokova. Domagoj Bošnjak je dodao 12, a Džonaton Džons 11 poena i četiri asistencije.

U timu Igokee istaknuo se Klliford Hamonds s 21 poenom i šest asistencija, Marko Brkić je dodao 13 poena, a Siniša Štemberger 12.

U prvom meču 2. kola Lige za prvaka koji je odigran juče, Radnik je na svom terenu savladao Čapljinu sa 76:66.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.