Foto: Sinsinati: Žeremi Šardi izbacio Marija
Žeremi Šardi potvrdio je da igra vjerovatno najbolji tenis u životu pobjedivši branioca titule u Sinsinatiju Endija Marija sa 2:0, po setovima 6:4, 6:4.
Francuz je bio od početka do kraja meča veoma agresivan i sasvim zasluženo je savladao osvajača zlatne medalje sa Olimpijskih igara u Londonu.
U prvom setu Šardiju je bila dovoljna samo jedna brejk lopta, a da nije slučajno pobjedio Endija Rodika i Denisa Istomina pokazao je u drugom.
Mari je uspio da početkom drugog seta vrati brejk zaostatka, ali nije imao pravo riješenje za razorne forende Francuza koji je napravio još jedan brejk i na kraju je poslije 98 minuta stigao do vjerovatno i najvrijednije pobjede u karijeri.
Šardi bi veoma lako mogao i do polufinala pošto je njegov naredni rival Huan Martin del Potro. Argentinac je savladao Viktora Troickog sa 2-1 u setovima, ali je očigledno igrao sa povredom ručnog zgloba što će sigurno biti Šardijeva šansa.
Što se Marija tiče, on će ovim porazom izgubiti 910 poena na ATP listi pošto je u Sinsinatiju branio trofej iz prošle sezone.
Osim Šardija i Del Potra, prolaz u četvrtfinale obezbjedili su Rodžer Federer i Mardi Fiš koji će se i sastati u brobi za polufinale. Prvi teniser svijeta je bez većih problema izašao na kraj sa Australijancem Bernardom Tomićem i na kraju je slavio sa 6:2, 6:4 poslije nešto više od sat vremena.
Rutinsku pobjedu ostvario je i Mardi Fiš protiv Radeka Štepaneka, bilo je dva puta po 6:3 za Amerikanca.
Novak Đoković se u osmini finala sastaje sa Nikolajem Davidenkom, a ukoliko pobjedi u četvrtfinalu ga čeka Marin Čilić koji je sa 7:6, 6:2 pobjedio Pabla Anduhara. Španac je imao sreće što je prošao dalje nakon što mu je Tipsarević predao, a protiv Čilića nije imao šanse. Đoković protiv hrvatskog tenisera ima perfektnih 6-0 u međusobnim duelima.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.