Siniša Mihajlović selektor Srbije

Agencije
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Siniša Mihajlović selektor Srbije

Beograd - Poslije dugih i napornih pregovora Siniša Mihajlović i FSS se dogovorili o saradnji, prenose agencije.

Poslije dugih i napornih pregovora bivši trener Bolonje, Katanije i Fiorentine i čelnici Fudbalskog saveza Srbije su se dogovorili, a saradnja će biti ozvaničena za nekoliko dana.

Preostalo je da se utanači još samo nekoliko tehničkih detalja.

Mediji čak preciziraju da će sve biti objelodanjeno u četvrtak, a da će Mihajlović zarađivati 400 hiljada evra godišnje, na šta će dobiti bonus ako reprezentaciju odvede na SP 2014.

Mihajlović će dužnost preuzeti od sadašnjeg vršioca dužnosti selektora, Radovana Ćurčića.

Mihajlović je, uz Ljubišu Tumbakovića, najčešće figurirao kao kandidat za upražnjeno mjesto prvog srpskog stručnjaka od odlaska Vladimira Petrovića Pižona.

Ujedno, nekadašnji fudbaler Vojvodine, Crvene zvezde, Rome, Sampdorije, Lacija i Intera bio je prvi pik predsjednika FSS Tomislava Karadžića.

Poznato je da je 43-godišnji stručnjak rodom iz Vukovara imao kombinacije sa klubovima iz Serije A, ali kako mu je propao odlazak u Inter, okrenuo se domovini i završio posao.

Mihajlović je za reprezentaciju odigrao 63 meča i postigao pet golova.

On će na klupi “orlova” debitovati 26. maja u prijateljskoj utakmici sa Španijom u Sent Galenu, a predvodiće ih u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2014. u Grupi A sa Hrvatskom, Belgijom, Škotskom, Makedonijom i Velsom.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.