Simeoneovi ratnici namirisali krv Barse

Priredio: Dušan Repija
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Simeoneovi ratnici namirisali krv Barse

Barselona/Minhen - Fudbaleri Barselone imali su samo 48 časova vremena da se oporave od poraza u "el klasiku", jer će već večeras (20.45 časova) Atletiko Madrid pokušati da iskoristi sigurno lošiju atmosferu u svlačionici Katalonaca.

Barselona je do meča protiv Reala imala seriju od 39 mečeva bez poraza, a u tom nizu bio je i trijumf protiv Atletika (2:1) u prvenstvu. Istim rezultatom ekipa Luisa Enrikea slavila je i u prvom dijelus sezone u Madridu, ali je činjenica da su "jorgandžije" oba puta vodili. Jedini dvomeč u evropskim takmičenjima odigrali su u sezoni 2013/14, kada je Atletiko prošao u polufinale. Ipak, Đerar Pike zna plan za osvetu i povratak osmijeha na "Nou kamp".

- Atletiko zna da se brani i to će sigurno dobro raditi. Moramo da kontrolišemo loptu i iskoristimo podršku navijača. Nismo uplašeni, jer niko nema samopouzdanje kakvo mi imamo - rekao je Pike.

Osim loše uvertire, druga nesreća za Barselonu je što protivnik predvođen trenerom Dijegom Simeoneom nema milosti u situacijama kada namiriše krv. Argentinac u svojim redovima ima ratnike, a ne fudbalere, koji na svakom meču daju sve od sebe, bez obzira na ime i snagu rivala. Veliki plus za Atletiko je povratak defanzivca Dijega Godina, dok se očekuje da će u vrhu napada mjesto zauzeti Fernando Tores.

- Barselona je najteži mogući protivnik, ali mi smo Atletiko i sposobni smo da uradimo sve. Pokazali smo to prije dvije godine, nadam se da ćemo i sada - rekao je vezni fudbaler Koke.

U drugom večerašnjem meču Bajern dočekuje Benfiku. Bavarci su veliki favoriti, zahvaljujući kvalitetu, formi, ali i tradiciji, jer "orlovi" nikada nisu slavili protiv njih. Bajern je upisao četiri pobjede i dva remija, a do novog slavlja moraće pokušati doći bez pomoći Holgera Badštubera, Arjena Robena, Žeroma Boatenga i Mehdija Benatije. Benfiki nedostaju Lisandro Lopez, Luizao, Žulio Cezar i Nunjo Santos.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.