Šarapova i Bušar za finale

SRNA
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Šarapova i Bušar za finale

Ruska teniserka Marija Šarapova plasirala se u polufinale Otvorenog prvenstva Francuske pobedivši Gabrinje Murgusu sa 2:1, po setovima 1:6, 7:5, 6:1.

Šarapova je do trijumfa nad 35. teniserkom na WTA rang listi došla poslije dva sata i šest minuta igre.

Ruskinja će se u polufinalu Rolan Garosa sastati sa Kanadjankom Eženi Bušar, koja u četvrtfinalu trijumfovala protiv Karle Suares Navaro sa 2:1, po setovima 7:6, 2:6, 7:5.

Bušar je do prve pobjede u njihovom drugom medjusobonom susretu došla posle dva sata i 22 minuta igre.

Taj-brejk prvog seta dobila je Kanadjanka sa 7:4.

U drugom polufinalu Rolan Garosa ženske konkurencije sastaće se pobjednice duela Italijanke Sare Erani i Njmice Andree Petković, i Rumunke Simone Halep i Ruskinje Svetlane Kuznjecove.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.