Foto: Sabini maraton i finale
London - Njemica Sabine Lisicki plasirala se u finale Vimbldona, pobjedom poslije maratonskog meča nad poljskom teniserkom Agnješkom Radvanjskom.
Lisicki je do svog najvećeg uspjeha na nekom Gren slemu do sada došla trijumfom sa 6:4, 2:6, 9:7, posijle dva sata i 18 minuta igre.
Na taj način, Lisicki je postala prva ljemačka teniserka koja se plasirala u finale Vimbldona još od Štefi Graf, kojoj je to posljednji put pošlo za rukom 1999. godine.
Lisicki će se za svoju prvu Gren slem titulu boriti sa Marion Bartoli, sa kojom će biti isti slučaj. Francuskinja je u polufinalu lako i brzo pobjedila Kirsten Flipkens iz Belgije sa 6:1, 6:2.
Polufinalni duel koji su odigrale Lisicki i Radvanjska najduži je susret odigran na ovogodišnjem izdanju Vimbldona u ženskom singlu. Obilježila ga je odlična igra obije teniserke, a na kraju je zasluženo slavila Nemica, iako je treći set odlučen na razliku.
Lisicki je odigrala sjajno prvi set, takav slučaj je bio sa Radvanjskom u drugom, a potom su obije dale sve od sebe da prođu u finale. Nemica je bila bolja i na kraju je zasluženo slavila, iako su nijanse odlučivale.
U prilog tome govori podatak da je Lisicki imala 60 vinera, nasuprot 21 Radvanjske, ali je ona sve to nadoknadila u neiznuđenim greškama. Napravila ih je samo deset, a njemačka teniserka čak 46. Lisicki je osvojila 115 poena, samo četiri više od četvrte teniserke svijeta.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.