Rutinski tripl-dabl Jokića u trijumfu Denvera nad Minesotom

DENVER - Košarkaši Denver nagetsa su kao domaćini ubjedljivo savladali tim Minesote timbervulvsa 146:112, a najbolji srpski košarkaš i dvostruki uzastopni MVP NBA lige Nikola Jokić zabilježio je novi tripl-dabl učinak, još u prvom poluvremenu utakmice.

Furiozni početak Denvera krunisan je 38. trijumfom u NBA ligi ove sezone.

Na kraju prve dionice meča rezultat između Denvera i Minesote bio je 49:19 u korist domaćina.

Srpski as je na poluvremenu već imao 19 poena i po deset skokova i asistencija, prenosi RTS.

Na kraju meča Jokić je upisao 20 poena, 16 asistencija i 10 uhvaćenih lopti i to za nepunih 28 minuta u igri.

Ovi statistički podaci pokazuju da je  Jokić tek treći igrač u istoriji NBA lige koji je zabiljeležio 20 poen, 15 ili više dodavanja, 10 ili više skokova za 28 minuta igre ili manje, te se pridružio Raselu Vestbruku i Medžiku Džonsonu na listi ubedljivih tripl-dabl učinaka.

Šuterski raspoložen bio je Majkl Porter iz Denvera koji je protivniku iz Minesote dao 30 poena, dok je Aron Gordon ubeilježio 24 poena.

Kod Minesote su odskočili Entoni Edvards i Luka Garza sa 19 poena, a na terenu proveli su po dvadesetak minuta.

Denver u narednom kolu gostuje kod Orlanda, dok Minesota gostuje kod Jute.