„Rudari“ zimuju na prvom mjestu

Nenad Đerić

Prijedor - Najubjedljivijom pobjedom ove sezone od 6:1 nad Kozarom fudbaleri Rudar Prijedora na najbolji način okončali su prvi dio takmičenja u Prvoj ligi RS, čime su na zimsku pauzu otišli sa prvog mjesta.

„Rudari“ sa Sane jesenji dio takmičenja zasluženo su završili na liderskoj poziciji, pošto su u 16 utakmica ostvarili 11 pobjeda, najviše u ligi, a sa 34 gola su najefikasniji tim prvenstva. Odbrana im je druga, jer je primila gol više od Drine i sve to bilo im je dovoljno da sa dva koraka prednosti u odnosu na Zvijezdu 09 čekaju drugi dio sezone. Prijedorčani nisu imali nimalo problema protiv Kozare u krajiškom derbiju, a ponovo je dominirao Ognjen Jaćimović, koji je dva puta zatresao mrežu gostiju, pa je tako zasjeo na prvo mjesto liste strijelaca sa 11 pogodaka. Zbog svega što su uradili ove sezone najvjerniji navijači su im po završetku susreta dugo skandirali i aplauzima im izrazili zahvalnost za odlične partije.

- Zahvalio bih i svojim igračima, koji su završili posao u prvom poluvremenu. Ostaje nam da na miru izvršimo analizu ostvarenog i spremamo se za proljeće. Momci su istinski heroji, jer nije lako raditi i igrati u Prijedoru gdje su tenzije i pritisci veliki, a traži se da igraju mladi. Oni su naš ponos - rekao je trener Prijedorčana Zlatko Jelisavac.

Tim iz Gradiške tešim porazom okončao je sumornu jesen u kojoj je sakupio samo deset bodova i imaće veliku borbu za opstanak u nastavku sezone.

• Čestitam Rudaru na prikazanoj, dobroj, igri i tituli. Rezultat je realan, jer su Prijedorčani napravili dosta šansi, a izdanje naše odbrane i golmana bilo je veoma blijedo. Imali smo igru u drugom poluvremenu i možda mogli dati gol-dva da poraz bude blaži, ali bila je ovo zaslužena pobjeda našeg protivnika, kao što je i titula - naglasio je trener Kozare Siniša Đurić.