Foto: Prvenac Radnika
Bijeljoma - Tek u osmom kolu Premijer lige BiH Radnik je uspio da uknjiži prvu pobjedu i to u srpskom derbiju protiv Slavije iz Istočnog Sarajeva od 2:0.
Radnik je poveo u 75. minutu kada je poslije odlične asistencije Marka Basare "rezervista" Zoran Nikić sa sedam metara iskosa sa desne strane plasirao loptu ispod nemoćnog čuvara mreže Slavije Ratka Dujkovića. Tri minuta kasnije Basara je raspalio po lopti sa nekih 20 metara i ona je završila ispod same prečke gola gostiju za konačnih 2:0
- Srećan sam poslije prve pobjede Radnika, a moji igrači zaslužuju sve pohvale za ono što su pokazali na ovoj utakmici. Prije utakmice sam govorio da ćemo ispred sebe imati tri protivnika, Slaviju, imperativ pobjede i sparno vrijeme. Prvo poluvrijeme odigrali smo mudro, onako kako smo se dogovorili u svlačionici. U drugom poluvremenu dodali smo gas, u pojedinim situacijama smo rizikovali, ali to nam se isplatilo sa dva postignuta pogotka, pa smo na kraju zasluženo slavili - istakao je šef stručnog štaba Radnika Srđan Bajić.
Trener Slavije Vlado Čapljić pohvalio je igru domaćina, ali je i okarakterisao igru svojih izabranika najlošijom od kada je na klupi premijerligaša iz Istočnog Sarajeva.
- Čestitao bih domaćinu na zasluženoj pobjedi. U ovu utakmicu su ušli mnogo agresivnije od nas i nemam nikakvih zamjerki na njihov trijumf. Moja ekipa nije bila u elementu i ovo je najlošija partija Slavije otkad sam trener. Bili smo dosta spori u fazi napada, nezainteresovani u fazi odbrane, tako da se ovaj rezultat mogao nagovijestiti još u prvom poluvremenu - naglasio je Čapljić
Utakmica u Bijeljini počela je sa zakašnjenjem od 17 minuta jer su gostujući igrači izašli na teren u istovjetnoj bijeloj opremi kao i domaćin. Ekonomat Radnika na čelu sa Miroslavom Pajićem izašao je u susret ekipi iz Istočnog Sarajeva, pa je Slavija igrala u rezervnim plavim dresovima Bijeljinaca.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.