Prva liga RS: Karalić srušio Borac

Slobodan Dakić

Mrkonjić Grad - Golovima Vladimira Karalića ekipa Slobode savladala je Borac iz Šamca rezultatom 6:3 u posljednjoj utakmici desetog kola Prve lige Republike Srpske.

Napadač ekipe iz Mrkonjić Grada do het-trika stigao je već poslije 18 minuta igre. Svoj prvi gol postigao je desetom minutu poslije asistencije Nenada Berete. Samo minut kasnije, u sljedećem napadu, domaćin je poveo sa 2:0, a Karalić ponovo bio strijelac. Ovaj put loptu mu je dodao Mihajlo Savanović. Svoj treći pogodak u ovom susretu nekadašnji napadač banjalučkog Borca postigao je 18. minutu poslije asistencije Siniše Radoje. I pored toga što su ubjedljivo gubili, gosti se nisu predavali i prvi gol postigli su u 39. minutu. Malo opuštanje u posljednjoj liniji domaće ekipe iskoristio je Nikola Paležnica i udarcem iz okreta pogodio donji desni ugao gola Nikole Đurića. Prije kraja prvog poluvremena domaći su povećali na 4:1 i u listu strijelaca upisao se Bojan Kremenović.

Na 5:1 povisio je Siniša Radoja, koji je iskoristio dubinsku loptu i pogodio donji desni ugao golmana Raifa Smajića. Velika prednost kao da je uspavala domaće fudbalere, što su iskoristili gosti iz Šamca i dva puta zatresli mrežu protivnika. Na 5:2 poslije brzog kontranapada smanjio je Zoran Stanković u 78. minutu, poslije asistencije Nikole Đurića. Samo dva minuta kasnije ponovo se Stanković upisao među strijelce, a ovaj put proigrao ga je Nenad Petrović. Konačan rezultat postavio je rezervista Aleksandar Malbašić, koji je zamijenio Milovana Travara i lob udarcem matirao Smajića. Poslije toga nije više bilo izglednih prilika za postizanje gola. Ovom pobjedom Mrkonjićani su se probili na treće mjesto tabele, dok su Šamčani ostali deseti.