Prnjavor najbolji u Srpskoj u tekvondou

srna
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Prnjavor najbolji u Srpskoj u tekvondou

PRNjAVOR - Taekvondo klub Prnjavor pobjednik je 25. prvenstva Republike Srpske u taekvondou održanog u Prnjavoru, na kojem je učestvovalo oko 130 takmičara, među kojima su prvi put bili i učesnici iz Srbije.

Drugo mjesto u ukupnom plasmanu pripalo je TKD "Sloga Prodamont" iz Doboja, a treće TKD "Romanija" iz Pala.

Predsjednik prnjavorskog kluba Branislav Njegovan izrazio je zadovoljstvo postignutim rezultatima i osvajanjem titule šampiona Republike Srpske u godini kada Taekvondo savez Republike proslavlja jubilej 30 godina postojanja.

On je naomenuo da je ovaj Savez osnovan upravo u Prnjavoru 9. septembra 1995. godine, te da im je kao začetnicima jedne taekvondo priče pripala čast da ponovo budu doaćini Prvenstva Srpske.

-Uvijek se trudimo da budemo dobri promoteri ovog sporta i dobri domaćini na svim takmičenjima koja organizujemo, uključujući i naš tradicionalni turnir `Prnjavor-open` po kome smo prepoznatljivi", rekao je Njegovan Srni.

Predsjednik Skupštine Taekvondo saveza Nenad Jerinić osvrnuo se na zajedničko takmičenje sportista Republike Srpske i Srbije, rekavši da je želja da u narednom periodu zaživi jedinstveno prvenstvo, koje je trenutno u obliku pilot projekta.

-Počinjemo sa malim koracima, ali idemo naprijed, očekujemo da ćemo do naredne godine uduplati broj takmičara i samim tim poboljšati kvalitet. Za nas je ovo važno takmičenje jer se odvija po principima Međunarodne taekvondo federacije" , istakao je Jerinić.

Taekvondo savez Srpske je sportskom opremom nagradio Marka Stankovića, člana TKD "Soko" Bačka Topola i Unu Živanić, člana TKD "Prnjavor", osvajače medalja na nedavno održanom Evropskom prvenstvu u Sarajevu. 

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.