Foto: Pripreme za atletsku trku u Prnjavoru povodom Dana opštine
PRNjAVOR - I ovog proljeća sezonu uličnih atletskih trka u našoj Republici otvoriće takmičenje u Prnjavoru, koje će imati deseto izdanje. Trka je posvećena Danu opštine, 24. martu, a biće organizovana četiri dana ranije.
- Biće to, siguran sam, istinski praznik atletike, kako zbog činjenice da trka ima jubilarno izdanje, tako i zbog povoda kojim se organizuje. Dolazak su već potvrdili atletičari iz Doboja, Teslića, Istočnog Sarajeva, Prijedora, Brčkog, Banje Luke, ali i iz Srbije, Hrvatske, Crne Gore, Mađarske... - rekao je predsjednik Organizacionog odbora Željko Petrović.
Seniorke će trčati tri kruga, odnosno 3.540, a seniori na 5.900 metara. Zbog nastupa u drugoj trci, izostaće Sonja Stolić, ali je učešće najavila reprezentativka Srbije Ana Subotić, članica Javora iz Ivanjice, koja je prošle godine osvojila drugo mjesto, kao i prvakinja Balkana, Azra Eminović iz Novog Pazara. Prvo mjesto kod muškaraca braniće Mirko Petrović iz Užica, a najveći konkurent biće mu, kako se očekuje, Danijel Vukajlović, takođe reprezentativac Srbije.
Obezbijeđene su novčane nagrade za deset najbolje plasiranih seniora i sedam najbržih atletičarki.
- U okviru Dana atletike biće održana i takmičenja za učenike osnovnih i srednjih škola, kao i za najmlađi uzrast, cicibane. Radimo to s ciljem popularizacije atletike, odnosno očuvanja rejtinga koji ima prnjavorski klub, koji je prošle godine obilježio 15 godina postojanja - riječi su direktora takmičenja Bogdana Nikolića.
Ova tradicionalna revija biće održana i zahvaljujući finansijskoj podršci opštinske uprave Prnjavor, a predstavljaće glavni sadržaj posvećen proslavi Dana ovog grada.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.