Premijer lige BiH za rukometaše: Juriš na Konjuh

D. Marić, S. Puhalo
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Premijer lige BiH za rukometaše: Juriš na Konjuh

BANjA LUKA - Poslije dvostrukog trijumfa nad holandskim Eurotekom, te slavlja protiv Sloge u srpskom derbiju, pred rukometašima Borca m:tel je još jedan težak ispit - gostovanje kod Konjuha.

Aktuelni bh. vicešampioni ostvarili su maksimalan učinak u prva tri meča sezone, na pobjedničkom putu žele da ostanu i nakon drugog kola, ali su svjesni da ih očekuje veliko iskušenje u Živinicama.

- Naša je obaveza da idemo na pobjedu i svim silama ćemo se truditi da do nje i dođemo. Ušli smo u dobar ritam, vezali tri trijumfa, pa se nadam da ozbiljnim pristupom i maksimalnim zalaganjem možemo slaviti. Svi igrači su spremni, ali i svjesni težine zadatka. Konjuh je pobijedio na vrućem terenu u Zavidovićima, odakle će malo ko odnijeti bodove. To dovoljno govori o njihovoj snazi. I protiv nas će ići na pobjedu, a na nama je da im se pokušamo suprotstaviti - poručio je trener "crveno-plavih" Dušan Kresojević.

Sloga nije oduševila na premijeri u Banjoj Luci. Naprotiv, Dobojlije su odigrale ispod svojih mogućnosti, pa se pobjeda protiv Goražda nameće kao imperativ.

- Očekujemo još jednu tešku utakmicu, a poučeni lošom igrom protiv Borca m:tel, moramo da odigramo mnogo kvalitetnije ako mislimo da dođemo do bodova. Igramo pred svojom publikom i vjerujem da uz maksimalno zalaganje možemo trijumfovati. Dobro je što smo iz utakmice u Banjoj Luci izašli zdravi, tako da na raspolaganju imam sve igrače. Neće biti lako protiv ozbiljnog rivala, ali sam optimista - bio je jasan strateg Sloge Zoran Dokić.

Novajlija u eliti, Lokomotiva, na startu je očitala lekciju visočkoj Bosni, a sa dobrim izdanjima Brčaci žele da nastave i protiv Krivaje:

- Bez obzira na ime i rejting protivnika, nikome nećemo olako prepustiti bodove, pogotovo na našem parketu. Naš glavni cilj je opstanak i najlakši način da do njega dođemo je da pobjeđujemo kod kuće. Zadovoljan sam kako smo odigrali protiv Visočaka. Igra je bila dobra, rukometaši maksimalno angažovani, a činjenica da ćemo ovog puta biti kompletni, jer će nastupiti i Omerović, olakšavajuća je okolnost. Zato se nadam još jednom dobrom izdanju i, naravno, pobjedi - optimista je šef struke Nikola Marković.

Parovi

U drugom kolu se sastaju, subota: VISOKO: Bosna - Gradačac (17 časova), BRČKO: Lokomotiva - Krivaja (18), SARAJEVO: Bosna - Izviđač (18), DOBOJ: Sloga - Goražde (19), ŽIVINICE: Konjuh - Borac m:tel (20). Igrano u petak: ZENICA: Čelik - Zrinjski.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.