Poslije (ne)očekivanog neuspjeha fudbalera Srbije u Br

Glas Srpske

Ne mogu da krivim odbranu za ovaj neuspjeh. Najveći problem bila je rupa između odbrane i napada, odnosno tamo gdje bi trebalo da bude vezni red, rekao Havijer Klemente

SELEKTOR fudbalske reprezentacije Srbije Havijer Klemente ocijenio je da za poraz “orlova” od Belgije u Briselu (2:3) nije kriva odbrana, već vezni red. - Ne mogu da krivim odbranu za ovaj neuspjeh. Najveći problem bila je rupa između odbrane i napada, odnosno tamo gdje bi trebalo da bude vezni red. Djelovali smo kao “orkestar” bez dirigenta, a tri gola koja smo primili posljedica su toga - rekao je Klemente poslije utakmice na stadionu “Kralj Boduen”. Uprkos porazu, španski stručnjak smatra da selekcija Srbije nije otpisana u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo. - Šanse su ostale, ali nas sada očekuje teži put ka cilju. Za razliku od poraza protiv Kazahstana, sada je teže, jer u nastavku kvalifikacija igramo sa jačim rivalima. Ipak, naša grupa je teška i komplikovana, ali nadam se da ćemo uspjeti. Žao mi je zbog poraza, jer smo propustili odličnu priliku da se približimo Poljacima i Portugalcima - izjavio je Klemente i dodao da je na lošu igru njegovog tima uticalo to što je “početak sezone i igrači još nisu fizički potpuno spremni”. Dvostruki strijelac za Srbe Zdravko Kuzmanović naglasio je da su presudili olako primljeni golovi u prvom poluvremenu: - Svima je teško što smo izgubili utakmicu. Željeli smo da pobijedimo i da odemo kući sa tri boda. Mislim da smo u prvom poluvremenu primili dva glupa gola. U nastavku smo se borili i prava je šteta što nismo uspjeli barem da izjednačimo. Narednu utakmicu reprezentacija Srbije igra 8. septembra u Beogradu protiv Finske. U ovom susretu neće igrati “požutjeli” defanzivci Mladen Krstajić i Nemanja Vidić. BELGIJA 3:2 SRBIJA STRIJELCI: Dembele u 9. i 88. i Miralas u 30. minutu za Belgiju, a Kuzmanović u 72. i 90. minutu za Srbiju, stadion: “Kralj Boduen”, gledalaca: 25.000, sudija: Terje Hauge (Norveška) 7, žuti kartoni: Gor (Belgija), Krstajić, Vidić (Srbija). BELGIJA: Stajnen 7, Hufkens 6, Fermelen 7, Kompani 7, Simons 7, Mundigaji 7, Gor 7, Miralas 7 (od 67. minuta Vanden Bore -), Dembele 8 (od 90. minuta Lombarts -), Gererc 6, Defur 7 (od 86. minuta Mpenza -). SRBIJA: Stojković 6, Rukavina 6, Vidić 5, Krstajić 5, Dragutinović 6, Koroman 6 (od 56. minuta Krasić 6), Kuzmanović 7, Kovačević 6, Janković 5, Lazović 6 (od 70. minuta Smiljanić -), Pantelić 5 (od 56. minuta Jovanović 6). IGRAČ UTAKMICE: Musa Dembele (Belgija) 8. GRUPA “A” Rezultati: Finska - Kazahstan 2:1 (Jeremenko 13, Tainio 61 - Bjakov 23), Jermenija - Portugalija 1:1 (Arzumanijan 12 - Ronaldo 37), Belgija - Srbija 3:2 (Dembele 9, 88, Miralas 30 - Kuzmanović 72, 90). 1. Poljska 9 6 1 2 15:7 19 2. Finska 9 5 2 2 11:6 17 3. Portugalija 8 4 3 1 16:6 15 4. Srbija 8 4 2 2 12:7 14 5. Belgija 9 3 1 5 8:12 10 6. Jermenija 8 2 2 4 4:8 8 7. Kazahstan 9 1 3 5 6:13 6 8. Azerbejdžan 8 1 2 5 4:17 5 Naredne utakmice: Srbija - Finska, Portugalija - Poljska (8. septembra). OSTALI REZULTATI Grupa “D”: San Marino - Kipar 0:1 (Okas 54), grupa “E”: Estonija - Andora 2:1 (Piroja 34, Zelinski 90 - Silva 82), grupa “F”: Sjeverna Irska - Lihtenštajn 3:1 (Heli 5,35, Laferti 56 - Frik 89).