Peto kolo košarkaške Lige 8: trio izjednačen na vrhu

Z. Bajkić, M. Zubocić
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Peto kolo košarkaške Lige 8: trio izjednačen na vrhu

BANjA LUKA - Poslije petog kola "Lige 8" Bosna ASA BHT, Široki Eronet i Igokea Partizan izjednačeni su na vrhu sa po četiri pobjede i porazom.

Aleksandrovčani su, predvođeni novim trenerom Darkom Rusom, dugo lomili otpor Leotara i tek u posljednjoj četvrtini zasluženo stigli do pobjede od 71:54.

Prelomni trenutak utakmice dogodio se na početku posljednje četvrtine, kada se domaćin koševima Kestla, Vuksanovića i Mekaskila rezultatski odlijepio, a Trebinjci nisu imali više snage da se vrate u igru.

- Najvažnije je da smo dobili utakmicu. Kako je ona odmicala, znao sam da ćemo je prelomiti. U našoj igri nije bilo puno filozofije. Promenjen je trener, igrači su malo stegnuti i nervozni, što je normalno. Zadovoljan sam kako smo odigrali u odbrani. Bićemo u narednim mečevima siguran sam još bolji - istakao je strateg Aleksandrovčana Darko Ruso, koji je dočekan aplauzom u dvorani.

Iako je izgubio, Leotar se prikazao u lijepom svjetlu:

- Realno, ekipa Igokee Partizana je znatno jača i sa pravom pretenduje na NLB ligu. Mi smo, što me raduje, kao i tokom cijelog prvenstva, pokazali da znamo da igramo. Bili smo dovoljno hrabri da dođemo u Aleksandrovac i da odigramo jednu jaku utakmicu. Nismo imali snage za visok ritam do kraja, ali pokazali smo da znamo i možemo. Čestitam Igokei Partizanu na pobjedi, ali i svojim momcima na igri koju su pokazali - rekao je trener Trebinjaca Radomir Kisić.

Košarkaši Borac Nektara napravili su veliko iznenađenje savladavši ekipu Bosne na domaćem parketu rezultatom 86:84.

Junak meča bio je plejmejker domaćih Filip Adamović, koji je pogodio polaganje sekund prije kraja meča. Gosti su imali šansu za pobjedu, ali je šut sa pola terena Gorana Ikonića, 0,8 sekundi prije kraja, bio neprecizan.

- Odigrali smo veoma dobru partiju protiv jake ekipe, koja je pokrivena na svakoj poziciji sa dva kvalitetna igrača. Smatram da nas nisu potcijenili, ali smo mi bili na visini zadatka. Presudila je naša veća želja i volja za pobjedom - rekao je Adamović.

Hercegovac je još jednom poklekao pred domaćom publikom, a što se tiče rezultata i igre, viđena je ista slika kao i protiv Širokog Eroneta, jer su domaći i ovoga puta veoma loše otvorili utakmicu. Bilećani u prvih pet minuta nisu postigli ni poen, pa je Sloboda Dita već tada napravila osjetnu razliku. U drugoj četvrtini Hercegovac je koliko-toliko izjednačio igru, u kojoj u "Ligi 8", za razliku od prvog dijela takmičenja, više nema poznate agresivnosti.

U trećoj četvrtini domaći su pokušali da se trgnu, uspjeli su da svedu razliku na 13 poena i to je bilo sve jer su gosti ponovo uspjeli da steknu veliku prednost.

- Loše smo otvorili susret, Sloboda je, za razliku od nas, pokazala zavidnu agresivnost, a imali su i bolji skok i procenat šuta. U ovoj ligi pokušavamo svim ekipama da pružimo što jači otpor, ali za sada u tome ne uspijevamo. Nadam se da ćemo do kraja takmičenja igrati znatno bolje - istakao je šef stručnog štaba Hercegovca Drago Karalić. 

Rezultati

U petom kolu postignuti su sljedeći rezultati: BILEĆA: Hercegovac - Sloboda Dita 67:99, MOSTAR: Zrinjski HTM - Široki Eronet 75:86, ALEKSANDROVAC: Igokea Partizan - SL IAT Leotar 71:54, BANjA LUKA: Borac Nektar - Bosna ASA BHT 86:84. 

Šesto kolo

Šesto kolo igra se u utorak, 14. aprila, a sastaju se: BILEĆA: Hercegovac - Borac Nektar, ŠIROKI BRIJEG: Široki Eronet - Igokea Partizan, TUZLA: Sloboda Dita - SL IAT Leotar, SARAJEVO: Bosna ASA BHT - Zrinjski HT Mostar. 

Plasman

1. Bosna 9, 2. Široki 9, 3. Igokea P. 9, 4. Sloboda 7, 5. Zrinjski 7, 6. Borac N. 7, 7. Leotar 7, 8. Hercegovac 5.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.