Pet reprezentativaca BiH iz Borca

Slavko Basara
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Pet reprezentativaca BiH iz Borca

BANjALUKA - Satisfakcija je za klub, za mene i stručni štab, a najviše za igrače jer Borac ima pet fudbalera reprezentativnog kalibra, što se vidi i po spisku selektora Safeta Sušića pred prijateljski meč sa Poljskom u Turskoj. Napokon je plasman i kvalitet Borca ove sezone realno sagledan.

Ovo je istakao šef stručnog štaba jesenjeg prvaka Premijer lige BiH Vlado Jagodić. Strateg Banjalučana, koji je doveo "crveno-plave" do jesenjih počasti, dodao je i ovo:

- Valjda je sve zasluženo. Nije mala stvar imati toliko igrača reprezentativnog kalibra. Doduše, riječ je o trojici bivših reprezentativaca, Darku Maletiću, Vuletu Trivunoviću i Stevi Nikoliću, dok je golman Asmir Avdukić bio pozvan i za akciju u Slovačkoj. Praktično, debitant je samo Boris Raspudić, ali je najvažnije da su svi reprezentativci iz dresa Borca.

- Srećan sam što se i moje ime našlo na spisku za meč protiv Poljske. Sam poziv u reprezentaciju kazuje da posjedujem određeni kvalitet. Ako zaigram, daću maksimum i vjerujem da ću opravdati poziv. Mečevi u reprezentaciji fudbaleru mogu samo da pomognu da postane bolji i da napreduje - kazao je Raspudić.

Darko Maletić je fudbalski stažirao u Sloveniji, Rusiji i beogradskom Partizanu, a jedno vrijeme je i oblačio dres BiH.

- Novi poziv u reprezentaciju mi znači mnogo, to je za svakog fudbalera nešto posebno. Drago mi je što su moje igre u dresu Borca skrenule pažnju selektora - izjavio je Maletić.

Čuvar mreže Borca Asmir Avdukić jesenas je obarao mnoge rekorde po nesavladivosti, a bio je i na spisku Sušića za meč u Slovačkoj, koji je presjedio na klupi.

- Ovo je za mene podsticaj da nastavim u istom ritmu. Zalagaću se još više s ciljem da budem konstantan u reprezentaciji. Za mene je ovo velika čast, branio sam u mladom timu BiH, sada je red da debitujem i u A reprezentaciji. Sigurno je da će mečevi za BiH podići rejting i klubu i meni - kazao je Avdukić.

Stevo Nikolić je najbolji strijelac Borca u jesenjem dijelu. Upravo su ga golovi predložili stručnom štabu reprezentacije. On je bio i strijelac jedinog gola u prijateljskom meču protiv Azerbejdžana 1. juna 2008. godine koji su A reprezentativci bojkotovali zbog smjene tadašnjeg selektora Mehe Kodre.

- Svaki poziv u reprezentaciju za igrača mnogo znači. Srećan sam i vjerujem da ću opravdati ukazano povjerenje - kratko je rekao Nikolić.

Vule Trivunović nije želio da komentariše poziv jer ima privatnih porodičnih obaveza 11. decembra. 

Selektor Sušić

O najviše pozvanih igrača iz Borca, ukupno pet, za akciju u Turskoj selektor tima BiH Safet Sušić je rekao:

- Borac je jesenji prvak Premijer lige i u prvom dijelu sezone je bio dominantan, najbolji. Rezultat toga, logično je, da najveći broj reprezentativaca bude iz redova banjalučkog premijerligaša. Borčevi igrači su dokazali kvalitet na domaćoj sceni. 

Borčevci

Vladan Grujić je iz Borca takođe nastupao u reprezentaciji BiH, za koju je odigrao 23 utakmice i nije se upisao u strijelce. Saša Kajkut i Stojan Vranješ su takođe, 2009. godine, bili reprezentativci pozvani sa Gradskog stadiona i odigrali su po jednu utakmicu.

Borac ima i dvije olimpijske medalje iz 1960. godine kada su se u Rimu ovim odličjem okitili Tomo Knez i Velimir Sombolac.

Vinko Marinović je jednom igrao za SRJ kao igrač Crvene zvezde, dok je Banjalučanin Darko Ljubojević bio mladi reprezentativac SRJ.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.