Partizan stotkom razbio Cibonu, novi poraz Zvezde

srpskainfo.com
Dodaj glassrpske.com kao Google izvor
Foto: Partizan stotkom razbio Cibonu, novi poraz Zvezde

Košarkaši Partizana ostvarili su lagan trijumf protiv Cibone 102:66 u 11. kolu ABA lige. Beograđani su imali u drugom dijelu praktično lagan trening jer su većim dijelom imali dvocifrenu prednost.

Cibona se držala samo u prvom dijelu kada je Gibson svojim poenima dao bilo kakav priključak . Na startu treće četvrtine Partizan je napravio seriju 9:0 otišao na 60:38 i pobjednik je bio riješen.

Beograđani su zatim do kraja imali nekoliko egzibicija i lagano su privodili meč kraju a trener Andrea Trinkijeri je davao šansu igračima sa manjom minutažom da se dokažu.

U pobjedničkom timu čak sedam košarkaša je imalo dvocifren učinak (Pejdž 15, Tomas 14, Jaramaz 13, Birčević, Reding i Janković po 12 i Volden 11), dok je kod Cibone jedini dvocifeni bio Gibson sa 18 poena.

Iznenađenje u Zadru. Domaći tim je savladao Crvenu zvezdu 78:76 i tako zakomplikovao borbu Beograđana za plej of, jer im je ovo već peti poraz u 11. kola a u naredna dva kola gostuju kod Primorske i Budućnosti. Zadar je došao tek do druge pobjede.

Gosti su dobro otvorili duel. Beograđani su stekli devet poena viška(14:5), ali je domaći tim dobrim skokom i realizacijom uspio da uhvati priključak.

U drugoj četvrtini Zadrani su pogodili pet šuteva za tri poena. Domaći tim je poveo 34:30 ali je onda Boriša Simanić pokrenuo goste sa dvije trojke. Zvezda je napravila seriju 10:0, međutim u finišu je u potpunosti zakazala odbrana. Alen je pogađao pa je Zadra uzvratio serijom 9:0 i na odmor otišao sa tri poena viška 43:40.

U nastavku puno grešaka na obje strane. Zvezda je oko 27.minuta uspjela da pređe u vođstvo koje su prokockali pa se u posljednji period ušlo sa vođstvom Zadra 60:58.

Beograđani su otvorili četvrti period serijom 5:0 a opet je ključan bio Boriša Simanić. Zatim je uslijedio dramatičan finiš. Dominik Mavra je pogodio za 78:76 a Zvezda nije uspjela da realizuje tri napada. Na kraju je Mo Faje pokušao da pogodi trojku za pobjedu i promašio.

Alen je ubacio 22 a Mavra 18 poena u pobjedničkom timu. Boriša Simanić je imao 16 a Dejan Davidovac 11 poena u Zvezdi.

Jubilej Kuzmića

Centar Crvene zvezde Ognjen Kuzmić odigrao je u Zadru jubilarnu 100. utakmicu u crveno–bijelom dresu, ali ga neće pamtiti po lijepom

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.