Partizan smanjio zaostatak, Dijabate "probio led"

Darko Dragičević

KRUŠEVAC - Partizan je pobjedom u Kruševcu 1:0 smanjio zaostatak za liderom Crvenom zvezdom na osam bodova. Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo Napretku. Domaći tim je prvi mogao do gola.

U sedmoj minuti je zaprijetio Marko Šarić čiji udarac je izblokirao Svetozar Marković.

Zatim je na drugoj strani dobru priliku propustio Jović. Napredak je još jednom mogao do gola kada je Uroš Ljubomirac šutirao iz voleja ali je na mjestu bio folman Partizana Aleksandar Popović.

U prvom dijelu domaći tim je izveo devet kornera ali im to nije pomoglo da dođu u vođstvo. Na startu drugog dijela Napredak je imao sjajnu šansu. Igor Vujačić se okliznuo, Šarić je sam krenuo ka golu i u posljednji momenat je intervenisao Filipović. Zatim je dobru priliku propustio opet Ljubomirac poslao loptu preko gola.

Partizan je uspio zatim da se oslobi pritiska.

Prvo je šutirao Andrade a zatim je Fuseni Dijabate u 62. minuti pogodio za vođstvo. Namjestio se krilni igrač a lopta je na putu ka golu zakačila Kerkeza i prevarila golmana domaćeg tima. Igrač se ispkupio u 87.minuti kada je spriječio da Partizan poveća prednost nakon pokušaja Natha.