Ozrenci spasili vozača pa slavili u Gradišci

Darko Pašagić, Brane Radulović

Banjaluka - Fudbaleri Ozrena iz Petrova spasili su u blizini Dervente vozača čiji se automobil prevrnuo na krov, a nekoliko časova kasnije odigrali sjajnu utakmicu na vrućem terenu u Dubravama i pobijedili golom Samira Talića u 45. minutu.

Oko 13 časova iz autobusa su primijetili u kanalu pored puta, prevrnuto putničko vozilo. Odmah su se zaustavili i u teško oštećenom vozilu primijetili vozača koji nije mogao da se izvuče bez tuđe pomoći.

- Reagovali smo odmah, svjesni da minuti mogu biti spasonosni, ali i kobni. Alarmirali smo službu Hitne pomoći i policije u Derventi, koji su brzo stigli na mjesto nesreće. Prije toga smo izvukli vozilo pored puta i oslobodili vozača iz vozila koje je imalo totalnu štetu. Vozač je zaista imao mnogo sreće - rekao je predsjednik drugoligaša iz Petrova Nenad Ćuković.

Takav epilog dao im je krila pa su nekoliko sati kasnije pobijedili u Dubravama. Ni brojčano jači domaći fudbaleri nisu uspjeli da probiju zadnju liniju odbrane gostiju koji su posljednjih 30 minuta igrali bez isključenog Slađana Stjepanovića. Zanimljivo, Dubrave su silno željele pobjedu kao uvertiru za "crveno-bijelu" veče koju su te noći organizovali u sklopu obilježavanja 70 godina postojanja kluba. Fudbaleri šamačkog Borca konačno su prekinuli višemjesečni post. Posljednji put radovali su se cijelom plijenu u osmom kolu, protiv Vranjaka (1:0), a sada su savladali novogradsku Slobodu sa 2:0. Pobjedu Omarske na svom terenu od 2:1 protiv Jedinstva iz Žeravice obilježila su tri crvena kartona, a domaćin je skoro cijelog drugo poluvrijeme imao samo devet fudbalera na terenu.

U grupi istok lider Sloga iz Gornjeg Crnjelova nastavila je da teroriše rivale, a ovog puta slavili su na gostovanju u Srebrenici, gdje su savladali Guber sa 2:0.