Foto: Otvoren Nacionalni teniski centar Republike Srpske FOTO/VIDEO
U Banjaluci je otvoren Nacionalni teniski centar Teniskog saveza Republike Srpske.
Svečanom otvaranju prisustvovali su predsjednica Republike Srpske Željka Cvijanović, predsjednik Vlade Radovan Višković, srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik, sportski direktor Teniskog saveza Srbije Aleksandar Bolić, te Srđan Đoković, otac najboljeg svjetskog tenisera Novaka Đokovića.
Srpski teniser Novak Đoković se okupljenima obratio putem video poruke i poručio da se nada da će u skorijoj budućnosti posjetiti Banjaluku i imati priliku da igra na novim terenima.
Predsjednica Srpske izrazila je zadovoljstvo što je ovaj veliki projekat realizovan u veoma kratkom roku. Cvijanović je poručila da je Republika Srpska ponosna na najboljeg tenisera svijeta.
Novakov otac Srđan rekao je u obraćanju na svečanosti da će svjetski broj jedan posjetiti Banjaluku i Republiku Srpsku prvom prilikom.
“Na sve moguće načine pokušavaju da sputaju Novaka, ali neće uspjeti. On je najbolji teniser na svijetu”, rekao je Srđan Đoković, ističući da je tenis sport koji ujedinjuje ljude, te da Novak pokazuje da su Srbi dio stare evropske civilizacije.
Centralni teren urađen je po svjetskim standardima, kapaciteta 1.300 stolica koje se prelivaju na sve četiri strane tribina u bojama srpske trobojke, a kapacitet samog terena u slučaju potrebe moći će ići i do 4.500 mjesta sa montažnim tribinama.
Cvijanović: Teniski teren da služi na ponos Srpskoj
Predsjednik Republike Srpske Željka Cvijanović istakla je da želi da se Nacionalni teniski centar Teniskog saveza Republike Srpske, koji je otvoren večeras u Banjaluci, pokaže u najboljem svjetlu, da opravda svoju svrhu i služi na ponos ovom gradu i Srpskoj.
Cvijanovićeva je zahvalila porodici Novaka Đokovića, republičkim institucijama, Gradu Banjaluka i svim dobrim ljudima koji su navijali da bude realizovan ovaj veliki, nacionalni projekat.
“Pokazali smo sposobnost da se u kratkom roku mobilišemo. Mi smo to uspjeli u veoma kratkom roku zato što smo znali zašto to radimo i znali smo da imamo cilj”, rekla je Cvijanovićeva na svečanosti u banjalučkom Parku Mladen Stojanović povodom otvaranja Nacionalnog teniskog centra Teniskog saveza Republike Srpske, u čiju je izgradnju uloženo oko 850.000 evra.
Cvijanovićeva je izrazila zahvalnost Novaku Đokoviću, čije divno obraćanje na početku svečanosti bodri Banjalučane i sve u Republici Srpskoj.
“Mi ne trebamo objašnjavati koliko smo ponosni na njega i koliko nam on znači, a znamo da i mi isto tako značimo njemu i zbog toga se radujemo svakom novom dolasku ovdje. Želimo da se ovaj teren pokaže u najboljem svjetlu i da opravda to zašto je napravljen ovdje i zašto služi na ponos Banjaluci i Srpskoj”, navela je Cvijanovićeva.
Ona je istakla da je zahvaljujući zajedničkom angažmanu porodice Đoković i republičkih institucija, kao i Grada Banjaluka večeras otvoren Nacionalni teniski centar.
Prema njenim riječima, mnogo djece u Banjaluci i Srpskoj su zaljubljenici tenisa i Novaka, mnogi su poželjeli da krenu njegovim stopama, zavoljeli ovaj sport i daju sve od sebe da se tu pokažu i dokažu.
“Ali sportski život je sportski život i mnogo toga smo mogli da naučimo od dobrih sportista, hvala Bogu imamo ih mnogo kojima se možemo ponositi, od kojih smo mogli mnogo da naučimo u prethodnom periodu. Vjerujem u naše buduće generacije, znam zašto ovo radimo, znam da postoji taj cilj i da je svakog dana Srpska jača”, naglasila je Cvijanovićeva.
Ona je poručila da je veza Republike Srpske sa Srbijom neraskidiva.
Cvijanovićeva je dodala da je ovo jedan od projekata koji sigurno ima nacionalni karakter, ali da isto tako brojni drugi projekti koji po karakteru povezuju po suštini Srpsku i Srbiju govore o toj neraskidivoj vezi.
“Živio sport, živio Novak, živio tenis, živjela Republika Srpska i Srbija, koja uvijek stoji uz nas”, poručila je Cvijanovićeva.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.