Foto: Odbranom do brejka
ALEKSANDROVAC - Četiri meča - četiri pobjede, učinak je Igokee Partizana od kada je na na "užarenu" klupu sjeo Drago Karalić. Aleksandrovčani su odlično završili "Ligu osam", u sjajnom stilu odigrali polufinalnu seriju sa Široki Prima pivom i sada im je preostala posljednja prepreka na putu do lovora - Bosna ASA BHT.
U završnu bitku za tron, koja počinje večeras u Skenderiji (20 časova) Aleksandrovčani ulaze puni samopouzdanja. A, kako i ne bi, kada su u posljednja četiri duela tri puta očitali lekciju, još uvijek, aktuelnom šampionu iz Hercegovine.
- U finalnu seriju ulazimo puni samopouzdanja sa željom da održimo kontinuitet dobrih igara. Mislim da je pritisak na Sarajlijama, jer prvu utakmicu igraju kući, imaju veću odgovornost i nadam se da ćemo tu činjenicu iskoristiti. Igru u odbrani smo podigli na viši nivo i to bi moglo da bude i presudno. Potrebno je da budemo agresivni u defanzivi, ali strpljivi u napadu. Ne smijemo srljati, već naprotiv, igrati odgovorno, bez puno "prodanih" lopti i ishitrenih šuteva - rekao je šef stručnog štaba Igokee Partizana Drago Karalić.
Strateg Aleksandrovčana zatim se osvrnuo na igru "studenata":
- Mislim da su Sarajlije i kalkulisale u seriji sa Slobodom, odigravši onoliko koliko im je bilo potrebno za slavlje. Međutim, njihova izdanja od starta sezone, kao i prva pozicija na kraju "Lige osam" dovoljno govore o kvalitetu. Ali, znamo kako da se suprotstavimo Bosni. Rival će forsirati igru bliže košu, spuštaće lopte za Vilijamsa i Rahimića, a naš zadatak će biti da ih spriječimo u tome. Uspijemo li, bićemo na dobrom putu ka trijumfu.
Ono što raduje stručni štab Igokee Partizana je dobar zdravstveni bilten.
- Imali smo manjih problema sa povredama, ali nije ništa ozbiljno. Svi igrači su spremni za meč, a kada se igra finale, sve se zaboravlja - zaključio je Drago Karalić.
Prva utakmica finalne serije na programu je večeras u "Skenderiji" sa početkom od 20 časova. Drugi okršaj istih rivala zakazan je za subotu, 14. jun u Aleksandrovcu, a eventualna majstorica igraće se u utorak, 17. juna, u Sarajevu.
Da Aleksandrovčani u Sarajevo ne idu sa bijelom zastavom, najbolje potvrđuju riječi centra Slavka Stefanovića, koji vjeruje u trijumf.
- Imamo mnogo samopouzdanja pred finalne bitke. Očekujem teške i neizvjesne mečeve, ali sigurno je da imamo šansi. Vjerujem da posjedujemo kvalitet dovoljan da već u prvom duelu napravimo brejk i na svom parketu ovjerimo titulu. Moramo igrati agresivno od starta, jer na drugoj strani je odlična ekipa. Međutim, mislim da joj možemo parirati, u odbrani igramo puno bolje i to bi mogao biti ključ uspjeha.
Zanimljivo je da Igokea Partizan i Bosna ASA BHT nikad do sada nisu ukrstili koplja ne samo u finalnoj seriji, nego ni u plej-ofu.
U ovoj sezoni Aleksandrovčani i Sarajlije su odigrale četiri meča, a skor je izjednačen. U svim duelima su slavili domaćini, s tim da su Aleksandrovčani bili najbliže gostujućem trijumfu u trećem kolu "Lige osam", kada su poraženi 80:82, u posljednjim sekundama utakmice.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.