Foto: Novo pojačanje u Borcu
BANjALUKA - Odbojkaški klub Borac nastavlja sa formiranjem konkurentnog tima, a novo ime koje stiže u Banjaluku je Strahinja Đogić, igrač koji iza sebe već ima ozbiljno iskustvo na višem nivou.
Rođen je 2004. godine i dolazi iz redova Vojvodine, jednog od najtrofejnijih klubova u regionu. U Novom Sadu prošao je kompletnu školu odbojke, a tokom tog perioda bio je i kadetski i juniorski prvak Srbije, te osvajač Prve B lige sa drugim timom Vojvodine. Iako je u Vojvodini primarno korišten na poziciji libera, Đogić je tokom karijere pokazao svestranost, igrao je i na poziciji primača, što ga čini izuzetno vrijednim igračem u modernoj odbojci.
Riječ je o odbojkašu koji je ponikao u poznatoj školi OK Ljubinje, gdje je još u mlađim kategorijama bio MVP i više puta proglašavan najboljim liberom, što potvrđuje njegov kvalitet i kontinuitet razvoja.
- Dolazak Strahinje Đogića predstavlja jasan signal ambicija Borca, spoj mladosti, kvaliteta i iskustva iz jakog sistema kakav je Vojvodina. Njegova energija, sigurnost u prijemu i sposobnost prilagođavanja različitim ulogama donijeće dodatnu širinu i stabilnost ekipi u narednoj sezoni. Zanimljivo je da će u Borcu ponovo igrati zajedno sa svojim rođenim bratom Lazarom, što ovoj priči daje i posebnu emotivnu dimenziju. Dobrodošao u Borac, Strahinja - poručeno je iz Borca.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici i X nalogu.